Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan írják helyesen: életrek...

Hogyan írják helyesen: életrekel vagy életre kel?

Figyelt kérdés
Az interneten nem találtam konkrét leírást a szó vagy szavak helyesírásáról. Legtöbbször külön olvastam a különböző oldalakon ha rákerestem, de sok helyen olvasható egyben a kifejezés. Meg tudná valaki mondani hogy melyik a helyes és nyelvtanilag miért?

2016. jún. 6. 20:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez az hogy te szorulsz segítségre. Kéne egy kis értelem, egy kis udvariasság, egy kis visszavétel a nagyképűségből. Menne ugye?
2016. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 BringaManó ***** válasza:
29%

Félek, hogy esélytelen: én már öreg vagyok, nem változom, ilyen faragatlan, neveletlen tuskó maradok. Otromba, lekezelő, nagyképű stílusommal kell együtt élnetek. Remélem, hogy rossz példámból tanulva Nektek, fiataloknak sikerülni fog egy szimpatikusabb utat választani.

Kedves Ifjúság! A 47%-os kolléga világító fáklyaként járjon előttetek a sötét éjszakában – hiszen ő itt az illemtanár, ugyebár. (Én ugyanitt dolgozom, csak táncot oktatok.)


Üdv:

a falábú



(:-)

2016. aug. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
63%

Ne veszekedjetek már! :)

Amúgy abban igaza van a 47%-os válaszolónak, hogy az egyébként helyes válaszát nem kellene lepontozni csak azért, mert előtte már többen is írták ugyanazt.

2016. aug. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek is egyfajta megerősítés lehet, ha ugyanazt a választ kapja több embertől. Jó, nem feltétlenül egy ilyen egyértelmű kérdésnél, de értitek :)

Amúgy én még akkor sem szeretek lepontozni válaszolókat, ha szerintem hülyeséget írnak, de látom, hogy segíteni akarnak. Olyankor inkább nem is pontozok.

BringaManó, mindig szívesen olvasom a hozzászólásaidat az oldalon, nagyon segítőkész vagy, és jó dolgokat szoktál írni, de most kivételesen nem értek veled egyet a lepontozással kapcsolatban. Bár igaz az is, hogy a 47 %-os válaszoló nem a legmegfelelőbb stílusban reagált, de az első felháborodását meg tudom azért érteni.

2016. aug. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 BringaManó ***** válasza:
29%

Elnézést, hogy rendeltetésszerűen használom az oldalt...



A vitás eseteknél én is látom értelmét az ismétlésnek/erősítésnek, fontos lehet, hogy hányan (és kik) melyik válasz mellé állnak, hogyan magyarázzák, milyen stílusban, milyen érvekkel stb.

Egy egyszerű kérdésnél, amelyre már hárman írtak, és mind egyforma választ, nincs értelme negyedszer is odaírni ugyanazt. (Ha ír hozzá még bármi értelmeset, az más téma.)

Ez – azon kívül, hogy visszatetsző okoskodás – visszaélés azok idejével, akik az új válaszokról értesítést kapnak, és ránéznek.

Ilyen szempontból, kifejezetten jól van kitalálva a GYK-n az, hogy az értékelésben az a kérdés, hogy _hasznos_ volt-e a válasz, nem pedig az, hogy _helyes_ volt-e. Ez nem iskolai dolgozat, vagy "ki miben tudós" verseny, hogy minden jó választ egyformán ötösre értékeljünk. Itt a _hasznos_ válaszok a számítanak, a fölösleges válaszoktól tessék megkímélni a kérdezőt és a népet egyaránt.

Nemcsak a rossz (téves) válasz fölösleges(/haszontalan/ártalmas), hanem a sokadik helyes válasz is. Sajnálom.


Én is e szerint járok el: ha valaki már megírta előttem a jót, és nincs mit hozzátennem (és különösebb vita sincs), akkor nem írok, csak zöldezek. Akkor írok, ha van mit. (Bár olyankor lehet, hogy túl hosszan, de senki sem lehet tökéletes... :-) Meg is kapom a magam pirosait, mégsem hisztizek, mint egyesek. :-)

2016. aug. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 BringaManó ***** válasza:
37%

> Ne veszekedjetek már! :)


Ugyan, ezt szórakozásból csináljuk. :-)


> Amúgy abban igaza van a 47%-os válaszolónak, hogy

> az egyébként helyes válaszát nem kellene lepontozni

> csak azért, mert előtte már többen is írták ugyanazt.


Nincs.


> A kérdezőnek is egyfajta megerősítés lehet, ha ugyanazt

> a választ kapja több embertől. Jó, nem feltétlenül egy

> ilyen egyértelmű kérdésnél, de értitek :)


Értem, de érted. :-)


> Amúgy én még akkor sem szeretek lepontozni válaszolókat,

> ha szerintem hülyeséget írnak, de látom, hogy segíteni

> akarnak. Olyankor inkább nem is pontozok.


Remek.


> kivételesen nem értek veled egyet a lepontozással kapcsolatban.


OK, akkor ti másra használjátok, mint amire való. OK, ezt is szabad.

Én azért maradnék az eredetinél, az szerintem hasznosabb.


> Bár igaz az is, hogy a 47 %-os válaszoló nem a

> legmegfelelőbb stílusban reagált,


:-D Igen eufemisztikusan tetszik fogalmazni. :-) A delikvens alpári hangnemét csak azért nem vettem nagyon zokon, mert itt, írásban kezelhető – beszélgetni (ilyen stílusban) nyilván két másodpercig sem szeretnék vele, de ez nyilván kölcsönös :-) –, és hát nem vagyok én az anyukája, hogy megneveljem, aki ilyen, az ilyen, nem engem minősít a stílusa.


> de az első felháborodását meg tudom azért érteni.


OK, de már a sokadiknál tartunk, és még mindig nem érti, hogy mi a baj. Pedig már az első válaszomban megírtam, méghozzá elég "szájbarágósan".

2016. aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nos nem véletlenül flegmáskodtam, trágárkodtam, mivel a Csodamanó volt olyan kedves és lenéző módon belém kötött és lepontozott. Teljesen mindegy. Általában nagyon elterjedt ezen az oldalon az ilyesmi, és már nem is veszem nagyon magamra ezeket a dolgokat. Csak egyedül a nagyképűsködést nem bírom, ha még le is pontoz ne nagyképűsködjön, nem szeretem.


Mindenesetre köszönöm a fentebb írtakat, ritka mikor kiáll egy vadidegen egy másik vadidegen mellett, én ritkán pontozok le embereket, mindig csak fel, vagy egyáltalán nem. Ha lepontozok az általában nyomós okkal történik, pl az előbbi kis affér miatt kis válaszként a nagyképű stílusra. Sajnos a mai logikát tekintve ez az oldal egyáltalán nem a megbízhatóságról szól, hanem a marakodásról. A többség dönt valamiben, de az egyáltalán nem jelenti azt hogy jó az a döntés. Van hogy valaki teljesen más válasszal áll elő és elég gyakori hogy az a válasz pont helyesebb az összes többinél, ámde mégis rányomják a pirosat. Nem sokat járok fel erre az oldalra, nem véletlenül 47%os a válaszom. És elég sokan irigységből vagy mert nem bírja az adott illető a kritikát ami véletlenül az adott témával kapcsolatban (nem személyeskedve) pont rá jellemző, egyszerűen csak nyom egy pirosat.



Zárszóként Manóra nem haragszom, a részemről legyen béke, aztán remélem nem lesz harag a továbbiakban. :)

2016. aug. 9. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 BringaManó ***** válasza:
28%

"Sajnos a mai logikát tekintve ez az oldal egyáltalán nem a megbízhatóságról szól"


Hát én egyelőre nem szégyellem magam, hogy nem ezt az eltévedt irányt támogatom, hanem az eredeti, "hasznosság-alapú" megközelítést.

Ennek megfelelően kérem, hogy ha tényleg konkrétan hülyeséget válaszolok valamire, akkor azt javítsa ki bárki, és természetesen pontozza is le a válaszom, hogy minél kevésbé tévessze meg a többieket. (Ha már törölni nem áll módomban.) – Köszönöm ezúton is.



"Zárszóként Manóra nem haragszom, a részemről legyen béke, aztán remélem nem lesz harag a továbbiakban. :)"


Eddig sem én voltam, aki háborús hangulatban puffogott... :-) De azt meg kell hagyni, hogy a humorod az van akkora, mint az arcméreted: konkrétan kétszer le(hülye)barmozol, és kétszer felajánlod önzetlenül, hogy bekaphatom, ezek után nagylelkűen közlöd, hogy nem haragszol. Besírtam...xD

2016. aug. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

"Egy egyszerű kérdésnél, amelyre már hárman írtak, és mind egyforma választ, nincs értelme negyedszer is odaírni ugyanazt. (Ha ír hozzá még bármi értelmeset, az más téma.)

Ez – azon kívül, hogy visszatetsző okoskodás – visszaélés azok idejével, akik az új válaszokról értesítést kapnak, és ránéznek."


Erre nem is gondoltam.



Legyen az, hogy mindenkinek igaza van, legalábbis valamilyen szinten, jó? :)

2016. aug. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ez az oldal többnyire seggnyalásra való, kismértékben tűnik hasznosnak. De röhögni jó volt. Főleg a csodamanón, legalább nem kellett jegyet váltanom a Comedy showra. XDXD Kösz tesó. Imádlak. Ha lány vagy gyere hozzám feleségül, ha fiú vagy akkor megoldjuk. Láttad már a Bőr amelyben élek című filmet? :D
2016. aug. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!