Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Tehetséges versírók jöjjenek?

SebastianCiel kérdése:

Tehetséges versírók jöjjenek?

Figyelt kérdés
Tudom illetlen dolog csak így segítsèget kèrni egy vers írásához,de egyszerűen jelenleg semmi ötletem nincsen.Nem vagyok író,mèg tehetsègem sincs hozzá. Hexameter versformában kène pár soros verset írni. Tudom a fogalom jelentèsèt,es hogy milyen forma,de teljesen ötlettelen vagyok,ha szabad így fogalmaznom.A segítsèget előre is köszönöm.

2016. nov. 2. 12:19
 1/4 2*Sü ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz verset írni, miért akarsz verset írni? Ha házi feladat, akkor meg tedd fel a kérdést ebben a kategóriában: Közoktatás, tanfolyamok > Házifeladat kérdések
2016. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk igazad van de nemigazán èrtek az oldalhoz. De nem is az a lènyeges hogy milyen kategoriaban teszem fel a kerdèst ...szerintem
2016. nov. 2. 15:39
 3/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Miért ne lenne lényeges. Egy Számítástechnika > Weblapkészítés kategóriában a kérdéseket megválaszolás céljából olyanok látogatják, akik értenek hozzá, informatikusok, programozók. Ott egy honlapkészítéssel kapcsolatos kérdésre jóval előbb kapsz releváns, helyes választ. Míg ha a honlapkészítéssel kapcsolatos kérdésedet a Szépség és divat > Modellkedés kategóriában teszed fel, ott jóval kisebb eséllyel fog ráakadni egy olyan válaszoló, felhasználó, aki történetesen ért a honlapkészítéshez.


Nem nekünk, hanem neked jó, ha egyszer átnézed a kategóriákat, és a kérdéseidet a megfelelő kategóriában teszed fel. Neked jó, mert precízebb, gyorsabb választ fogsz rá kapni.

2016. nov. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vree ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy mi az hogy "nincs ötletem"?

Most komolyan ez a problémád? Vagy valami más, csak nem mered kimondani?


Nincs egyszerűbb mint elkezdeni verslábakat (rövid és hosszú szótagokat) egymás mellé tenni, tamtararam:


Jaj, de unalmas a versírás, nem jó feladat mert nem tudok én soha verseket írni,

mint páran az osztályban, aki sokszor az óránis felszólal,

jaj miért nekem itt kell pont most verseket írni ha nem tudok én, hiszen úgyse segít már rajtam a GYIK se ha nem keresem meg a jó kategórját,

de ha feljön a hold már túl késő van a versíráshoz az órai munka is egyes a lábam is úgy fáj,

majd verseljen neked oszt' a jó édesanyád nem az én versem kell,

Majd szél kele most mint sír szele stb.


Elkezded valahol, kigondolod hogy utána milyen verslábnak kell jönnie, keresel egy megfelelő szót, esetleg átírod az előzőt ha eszedbe jutott egy jobb, és kész.

2016. nov. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!