Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az alábbi mondat értelmes?

Az alábbi mondat értelmes?

Figyelt kérdés
Nincs hozzám jogosultságod.

2017. febr. 4. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy az, de én nem értem.
2017. febr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

HAHA :D most jót mosolyogtam..

Én sem tudom, csak egy kis eszmefuttatás történt.

2017. febr. 4. 19:00
 3/11 BringaManó ***** válasza:
100%
Én meg azt hittem volna, hogy "mindenki érti, csak hülyén hangzik" kategória...
2017. febr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Új megfogalmazást találtál fel, nyelvtanilag helyes de senki nem mond/ír ilyet.
2017. febr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
esetleg ha azt fogalmazod meg így hogy nincs jogosultságod a szerveremhez/bankszámlámhoz/felhasználói fiókomhoz, mert a jogosultság szót gyakran használják szgépes témáknál
2017. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 BringaManó ***** válasza:
100%
nem hinném, hogy azt fogalmazta meg így, csak annak mintájára fogalmazott meg így valami mást. nekem tetszik! :-)
2017. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen egyébként, google drive-nál írta ezt ki, aztán elkezdtem gondolkodni, hogy vajon máshogy is értelmes-e. :D Milyen vicces lenne, ha ezt használnánk is. Csak hát igen, furán hangzik.

Na mindegy, kösz a válaszokat!

2017. febr. 5. 18:59
 8/11 anonim válasza:
100%
Van értelme. Így magába azt fejezi ki, hogy nincs jogod beleszólni az életembe, nincs jogod dönteni helyettem. Kb. ezt jelenti.
2017. febr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BringaManó ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem.
2017. febr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 BringaManó ***** válasza:
100%
(hanem hogy valami olyasmit, hogy "_hozzám_ nincs jogod", vagyis ahhoz, hogy megkapj / ahhoz, hogy együtt legyél velem. mondjuk szitut nehezen tudok elképzelni... mondhatnánk egy olyan országban, ahol nem lehet rangon alul/fölül házasodni... de ez sem az igazi, mert a "jogosultság" szóban pont benne van az a többlet a "jog-"-hoz képest – legalábbis így ízlelgetve –, hogy lehet kapni ilyen jog(osultság)ot, meg lehet szerezni, a házasságos példában meg pont nem szokott ilyen megszerzési lehetőség lenni... mondjuk egy elvált szülő gyereke mondhatja a szülőnek, hogy "láthatási időn kívül nincs hozzám jogosultságod"?...)
2017. febr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!