Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Szavak kihagyása, betűk...

Szavak kihagyása, betűk felcserélése kézírásban, ez figyelmetlenségi hiba-e?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy ez a jó hely neki, de az sem, hogy nem. Én alapvetően jól írok, de már régen megtapasztaltam, hogy előfordul, hogy kihagyok rövidebb szavakat egy mondatból (leggyakrabban azt, hogy "nem"), vagy néha betűket, esetleg fel is cserélem azokat írásban. Kézírás, nem félregépelés úgy, hogy tisztában vagyok azzal, melyik betű melyik, és mintha a kezem gyorsabb lenne, mint ahogy gondolkodom.

Leggyakoribb hiba, amikor a t és d betűket, k és s betűket cserélem fel. Mivel már csak magamnak írok kézzel, kevésbé probléma, de iskolás koromban kerekedtek ki belőle érdekes osztályzatok nyelvtanórán.


2017. febr. 14. 04:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak többet kéne aludnod, és nem a gyakorin szörföznöd még hajnali 4-kor :) Viccet félretéve, én is gyakran ejtek ilyen hibákat, nálam a d ég betűk felcserélése a jellemző valamint a k és h betűké. Velem az is előfordult már, hogy egészen más szót írtam le, mint kellett volna, és csak utólag, újraolvasva vettem észre a hibát. Szerintem ez nem egyedi dolog, rajtunk kívül még sokan élnek ilyen problémával, sőt szerintem minden emberrel előfordult már életében legalább egyszer. Ahogy mondod, egyrészt figyelmetlenségi hiba, de az is lehet, hogy van egy enyhe diszgráfiád. Amúgy elolvasva, hogy mi a diszgráfia (eddig nem nagyon ástam bele magam a témába, de itt van róla egy wiki szócikk: [link] nem valószín, hogy neked az van. Szerintem ez inkább azzal magyarázható, hogy a gondolataid száguldanak, de a kezed nem képes tartani az iramot, és ebből kerekedik ki a káosz. Ha újraolvasod, amit írtál és feltűnnek a hibák, pláne nem lehet baj. Velem van, hogy valamit 5-ször elolvasok, és csak hatodjára tűnik fel, hogy valami egészen random szót írtam az odavaló helyett, de a szemem 5-ször a megfelelő szónak olvasta. De ez is azért van, mert tudom mit akartam leírni, és azt képzelem oda, bármit is írtam :D Meg persze kézírásnál sokkal nehezebb a hibákat észrevenni, mert nem húzza alá a word pirossal :)
2017. márc. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat. Az első mondathoz csak annyit, hogy én azért vagyok fenn hajnali négykor, mert ötkor kezdődik a műszakom a munkahelyen. ;)
2017. márc. 17. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!