Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan kell ragozni a következ...

Hogyan kell ragozni a következő német mondatot?

Figyelt kérdés

Es gab kürzlich einen ...-Vorfall bei einem unserer Außenposten.


Tudom hogy a Außenposten der-es, tudom hogy van önálló és jelzői birtokos névmás, és hogy úgy ragozzuk a jelzői birtokos névmást, mint a határozatlan névelőt, de akkor mit keres ott ez "unserer" akkor nem "unserem" kellene oda??? Valaki javítson ki pls.



2017. febr. 26. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:

uns-plural, plural Genitiv: einer = unserer


bei einem, der unser ist, Aussenposten


bei einem unserer: a fonevet ragoztuk a bei+Dativ miatt es utana rakjuk a birtokost, amit a pl miatt unserer el ragozumk

2017. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valaki más?
2017. febr. 26. 14:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Helyesen bei unserem Außenposten (ha a főnév egyes számban van, bár nem néztem utána, mit is akar ez jelenteni, ha többesszám, akkor bei unseren Außenposten)


Ha van birtokos névmás, nem állhat sem ein, sem der egyik alakja sem.

A birtokos névmás veszi fel az esetvégződést.

2017. febr. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, ein meg mein, nem állhat egymás mellett alanyként pedig, itt nincs értelme "man" szóval szerintem elírás.
2017. márc. 15. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!