Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy mondjuk/írjuk helyesen?

Hogy mondjuk/írjuk helyesen?

Figyelt kérdés
Ha egy film/könyv címe "A" névelővel kezdődik, és megemlítem. Pl: A vadász, de van Vadász című film is. Láttad a Vadász című filmet, vagy láttad A vadász című filmet? Ez így zavaros, de biztos értitek. Szóval hogy érzékeltessem egyszerűen, hogy "A vadász", nem ugyanaz, mint a "Vadász"?

2017. aug. 19. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha életszerűen akarod megközelíteni, akkor kiegészíted egy információval, ami egyértelműen utal arra a bizonyos filmre. Például: Láttad a Vadász című filmet, amiben Jack Nicholson játszik? Szóval ez lenne az életszerű, de ha steril, laboratóriumi választ vársz, akkor sajnálom...
2017. aug. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi a véleményed "A vadász" című filmről? És a "Vadász" címűről?

Írásban tehát érzékeltetheted a különbséget.

Bár írhatnád a következő módon is, úgy ahogy azt a különbség érzékeltetése miatt beszédben meg kell tenned:

Mi a véleményed az "A vadász" című filmről?

És a "Vadász" címűről?


Összefoglalóan: a megfelelő, határozott névelővel érzékeltetni tudod a különbséget.

2017. aug. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Ezt én is írhattam volna :D

Én is utálom, nálunk se volt divat a puszi meg az egymás hátsójába bújás.

De nekem van elég egyéb problémám is anyóssal, bár csak a puszi lenne, óránként is megpuszilnám :D First world problem. :D

2017. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, ez nem ide.

Akkor már a kérdésre is írok, hogy ne legyen félreértés, én úgy mondanám, hogy -az "a vadász" című filmet.

Életszerűen meg később elküldöm neki a film/könyv leírásának a linkjét.

2017. aug. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Láttad azt a filmet, aminek a címe 'A vadász?'"

"Láttad azt a filmet, aminek a címe 'Vadász?'"


Lehet, hogy kicsit magyartalan, de szerintem megfelel.

2017. aug. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!