Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan hivatkozzak egy youtube...

Hogyan hivatkozzak egy youtube-os videóra egy szövegben?

Figyelt kérdés
2018. máj. 13. 17:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
Írd oda a nevét...
2018. máj. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 BringaManó ***** válasza:
49%

vagy a linkjét...

(bár nem is értem a kérdést...)

2018. máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értelmiségi körökben ez egy kissé máshogy megy, de ti ezzel ne is foglalkozzatok ;)
2018. máj. 13. 20:42
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
QR-kód?
2018. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Timofiev ***** válasza:
47%

Akkor kezdjük ott, hogy "értelmiségi" körökben nem youtube videókra hivatkoznak hanem szakirodalomra.

A kérdésedre válaszolva először is keresd meg a formai követelményeket, akármihez is kell a szöveg és az alapján hivatkozz.

Én a szakdolgozatomban úgy hivatkoztam le a dolgokat, hogy az adott bekezdés utánra téve a (Wordben) hivatkozásoknál ott van, hogy Feliratok/Felirat beszúrása, ott beállítasz valami nevet és számozást stb. és beszúrod. onnantól kezdve szövegben tudsz rá hivatkozni, ugyan itt kereszthivatkozás névvel, majd a teljes szöveg után irodalomjegyzékbe beillesztettem kereszthivatkozással az összes forrást. Így ha át is írod az adott szöveget, vagy megcseréled a sorrendjét a különböző forrású szövegeknek akkor automatán átszámozza. Remélem tudtam segíteni.

2018. máj. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Timofiev ***** válasza:
6%
U.I.: Kicsit pontosabban, a hivatkozás sorszámát szögletes zárójelbe tettem, majd az irodalomjegyzékben kereszthivatkozással a hivatkozás után oda lehet írni a forrást. De amúgy iskolánként, tanszékenként eltérő lehet a formai követelmény. Ugyan ezzel a módszerrel lehet sorszámozni ábrákat, táblázatokat vagy esetleg egyenleteket is, és rohadtul megkönnyíti a hivatkozást rájuk szövegben. Ha esetleg érdekel akkor szívesen elküldöm az egyik beadandómat (a szakdogámat, azért nem küldeném el), hogy hogy is néz ki ez, ha privátban küldesz egy e-mail címet.
2018. máj. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Én a linket szoktam bemásolni. E-mailből rögtön meg is tudja nyitni.
2018. máj. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Már régi a kérdés, de ha valakit érdekel, akkor annyi a megfejtés, hogy el kell olvasni a roahdt style sheetet, és benne van.
2018. máj. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Értelmiségi körökben is hivatkoznak YT videókra. Sőt! Vannak előadások, amik csak ott jelennek meg és onnan másolják, majd jegyzetelik és alkotnak belőle kiadott példányt.


A videó címére hivatkozok és a szerző csatornára, akkor szóban sokan megértik. Digitális szövegben a link, nyomtatottban a QR kód is segít.


Aki értelmiségi körben tagadja a YouTube szerepét a mai világban, annak (pejoratív értelemben) érdekes nézetei lehetnek.

2018. máj. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Timofiev ***** válasza:
29%

Olvasd el a kedves kérdező reakcióját az első két válaszra és utána fogalmazd újra, hogy ki/mi a pejoratív.

Egy YouTube videóban akármit mondhatnak, akárki beszélhet, akárki szerkesztheti (ééérted pont mint a Wikipédiát, ami szintén nagyon hiteles forrás, (ezzel lehet taktikázni, hogy akkor arra hivatkozol, amire a wikipédia és a probléma megoldva, de most nem ez a lényeg)). Most ha én csinálok egy videót, hogy a Föld lapos és valaki az értelmiségi körében arra hivatkozik, akkor máris elfogadott lesz és hihető forrás? Ne röhögtessük már ki magunkat. Megnéztem volna, hogy Albert Einstein vagy Isaac Newton mondjuk Leonardo da Vinci vagy Avicenna YouTube videójára hivatkozik.

Kíváncsi lennék ezekre az előadásokra. Ha ezeknek az előadásoknak a tartalmát utólag vetik papírra, akkor, hogyan tudhatja meg bárki, hogy ezeket az információkat honnan szerezte, vagy mi a valóságalapja? Ha elismert az kutató a szakterületén, akkor csak van valami folyóirat, ahol publikál nem? Vagy az is YouTube-on megy újonnan? Érdekes, majd ha legközelebb TDK-zok majd továbbítom a szervezőknek, hogy miért nem YouTube-on publikáljuk a kutatásainkat ezentúl. Felőlem aztán kezelhetsz pejoratívan őszintén leszarom, de most tényleg kíváncsi vagyok ki ellenőrzi ezeket a forrásokat, hogy "értelmiségi" körökben is elfogadhatóak legyenek.

Amikor írtam a szakdolgozatomat, akkor már azon húzták a szájukat a tanárok, ha Alibabáról szereztem az adataimat a költségbecsléshez, (mert ha értelmesebb helyről akartam volna, akkor fizethettem volna vagy 100 $-t csak egy árajánlatért minden egyes berendezésre). Mi lett volna, ha YouTube-ra hivatkozok? Páros lábbal basztak volna ki egyetemről. Várj bocs, biztos (pejoratív értelemben) érdekes egyetem lehet, ahova járok, és le vannak maradva a korral. Én már csak nem kerültem be az MIT-be, ahol köztudottan mindenki Wikipédiára, Youtube videóra, meg Instagramra hivatkozik.

2018. máj. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!