Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az alábbi hét darab dér...

Az alábbi hét darab dér végződésű magyar szavunkon kívül ismertek-e olyan magyar szót, esetleg szavakat, mely utolsó három betűje szintén ezzel a három betűvel végződik? Dér, tündér, kondér, mundér, bajadér, ledér és Csömödér (zalai falu)?

Figyelt kérdés

2018. nov. 21. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
vedér
2018. nov. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban (marha régen vót) a Mindér bácsihoz hordtuk a rossz cipőket javítani. A Kishangya mellett volt a műhelye.
2018. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Darth Vadér.
2018. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2018. nov. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már település is játszik kkor Kisdér. Egy falu Baranya megyében.
2018. nov. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mint már az előző, hasonló kérdésem válaszára írtam, köszönöm a jó szándékú válasz(oka)t, de részemről inkább maradnék az úgynevezett irodalmi nyelvnél, mivel a mindenki által ismert szavaknak az országrészek, illetve a tájegységek, valamint a nyelvjárások szerint is rendkívül változatos alakjai előfordulhatnak.

Köszönöm a vicceskedő ötleteket is, bár ilyen megközelítésben lehetne akár csendőr/csöndér, illetve esetleg vakondér, "népiesen" elhagyva a szó végéről az utolsó kis t betűt. Sztrogoff - Igen én voltam az előző kérdés feltevője is. pilótakex89 - Neked külön köszönöm, hogy a kis Baranya megyei falura felhívtad a figyelmem.

2018. nov. 22. 10:05
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Pilótakex89-nek köszönjük. :)

Én ugyan töviről hegyire bejártam Baranyát, utoljára 2009-ben kellett átmennem pont itt, de erre a névre nem emlékeztem, bocsánat az ott élőktől.

2018. nov. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
Pécs és Harkány között található. Nem a főúton hanem bent a vadregényes vidéken. :D
2018. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
Ha írtam, hogy át kellett mennem rajta, akkor már tudnom kell, hogy hol van, mert megnéztem a térképen... Voltam egy továbbképzésen Harkányban, szigetvári kitérővel, Szentlőrinc előtt fordultunk rá a hatosra, ez csak a Kisdér-Baksa-Szabadszentkirály útvonal lehetett.
2018. nov. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Én meg Szentlőrincen lakok. Szólj ha legközelebb erre jársz. Iszunk egy sört. :D
2018. nov. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!