Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan kell helyesen írni...

Hogyan kell helyesen írni anyatelepülés és településrész összetartozását az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Pl. Budatétény része Baross Gábor-telep. Az következő variációkat képzelem el:


1) Budatétény - Baross Gábor-telep [mindkettő kiskötőjel]


2) Budatétény-Baross Gábor-telep [mindkettő kiskötőjel]


3) Budatétény–Baross Gábor-telep [itt az első kötőjel nagykötőjel akar lenni, a második kiskötőjel marad]



Szerintetek melyik a helyes?



2019. ápr. 29. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Budatétény és a Baross Gábor-telep közötti kötőjel tévút.

Tehát: Budatétény, Baross Gábor-telep


Fel vagyok készülve a nulla százalékra, de be kellett dobnom ezt a gondolatot. :)

2019. ápr. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vesszővel is helyes, ebben igazad van! De legtöbbször az ilyen település–településrész-kapcsolatot kötőjellel szokták feltüntetni (pl. lakott területet jelző tábla, stb.), ezért kérdeztem.
2019. ápr. 29. 14:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is vesszővel írnám, mert egyik kötőjeles verzió sem szerencsés. Egyébként szerintem a második verzió a helyes, de nem valami esztétikus.
2019. máj. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is a 2-esre gondolok. Köszi szépen a válaszokat!
2019. máj. 1. 10:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Budatétény már alapból nagyobb településrész - vagy jelen esetben kerület - egyik területe, a telep pedig lakónegyed.

Egyébként az is hibás, hogy abban kötőjel van. Mivel két részes névhez csatolták a telep szót, nem lehet kötőjel valójában. Ezt valaki egyszer nagyon elbaltázta és sok helyen nem javították ki.


De amire gondolsz például: Szigetszentmiklós-Lakihegy, Esztergom-Kertváros, Tass-üdülőterület. Illetve exklávé településrészek, ezeknél szokás. Tehát amik a település fő területétől elkülönülve és távolabbra fekszenek, mintha akár különálló települések lehetnének. Lakihegy régen Csepel része volt, majd egy ideig külön falu volt. Esztergom-Kertváros külön önkormányzattal is rendelkezik és igazából Doroggal épült egybe. (Ezt konkrétan nem is értem.)

2023. szept. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!