Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy lehet, hogy az aszteroidá...

Hogy lehet, hogy az aszteroidák mindig pont elkerülik a földet?

Figyelt kérdés
Jelenleg ma is és valószínűleg a jövőben is számtalan eset van, hogy azt halljuk, hogy ezek az objektumok "súrolják" a földet vagy elkerülik. De mennyi az esély rá, hogy pont elkerülnek a dinoszauruszok óta? Van ebben a kérdésben szerepe a földnek? Esetleg a mágneses térnek, ami ugye a napviharoktól is véd? Vagy ezek csak a puszta véletlenül jönnek ki az objektumok pályájából? Vagy csak ahogy mondani szokták "jókor vagyunk jó helyen?"

2019. aug. 26. 09:21
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Bakker, ezekre a tényekre nem is gondoltam. Pedig hallottam Cseljabinszkról is, és nyilván hullócsillagokat is láttam már, és az is kiment a fejemből, hogy a Jupiter a naprendszer "porszívója". És ez a borsódobálós hasonlat is meggyőzött. Ezek a tények elkerülték a figyelmem. Mindenesetre köszönöm az összes választ, mind hasznos volt :)
2019. aug. 26. 22:46
 12/12 anonim ***** válasza:
Nahál' istennek! A kérdésedből az tűnt ki, hogy az aszteroidáknak drukkolsz. :-))
2019. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!