Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van arra elnevezés amikor egy...

Van arra elnevezés amikor egy személy csak írni és olvasni tud megtanulni idegen nyelveket?

Figyelt kérdés
Erre régóta kíváncsi vagyok,mivel én úgy tudtam megtanulni idegen nyelveket,hogy csak írni és olvasni tudom hiba nélkül és remélem jó témakörbe vagyis kategóriába raktam ezt a kérdésemet.

#nyelvtanulás #idegen nyelven olvasás #idegen nyelven írás
2019. okt. 1. 22:07
1 2
 1/13 EagleHUN ***** válasza:
100%

Ezt úgy nevezik hogy inaktív a nyelvtudásod és nem aktív. (Nekem is ilyen sajnos.)

Ez csak attól van hogy nincs kivel idegen nyelven beszélgetned, és nem is használod.

Tapasztalatból mondom ha írni olvasni tudsz és olyan idegen nyelvű környezetbe kerülsz ahol rákényszerülsz használni kb 2 hét és aktívan fogsz tudni beszélni is.

Aztán hogyha ismét nem használod néhány hónap alatt ismét inaktív lesz.

(Nem a filmek vagy hangos idegen nyelvű nyelvtan hallgatása ezen nem segít! Beszélgetni kell!)

2019. okt. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hálás köszönet ezért a gyors és érthető válaszért :-)


Egyébként két nyelvvel vagyok így és sejtem hogy kikkel tudnék majd gyakorolni és azért is nagyon hálás vagyok Neked, hogy komoly választ adtál nekem és nem mondtál olyat, hogy ez azért van, mert nem gondolom komolyan az idegen nyelv használatát, mert vel ezelőtt kaptam már ilye szöveget is és az nagyon nem esett jól, ami gondolom érthető Neked is :-)

2019. okt. 2. 02:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Asperger-szindrómás vagyok, és nehezen tudom megtanulni a nyelveket beszélni.

Írásbeli nyelvtudásod van, nem nevezném inaktívnak, mert akkor nem tudnál írni.

2019. okt. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Idegen nyelvet megtanulni nem kíván más készséget, mint az anyanyelv, vagyis aki magyarul meg tudott tanulni, az más nyelven is. Te is meg tudsz tanulni beszélni is, csak neki kell állni. Keress beszélgetőpartnereket és hajrá. Menni fog.
2019. okt. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az írásban már ismert nyelv beszéléséhez kell pár dolog.

- Legyen kivel.

- Le kell győzni azt a lelki gátlást, ami mindenkiben megvan beszédben rutintalan idegen nyelv esetén. Tapasztalat: külföldi társasággal együtt piálás oldja a problémát. :)

2019. okt. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az új válaszokat is ;-) :-)


Egyébként ha érdekel valakit a nyelvek amin írni és olvasni tudok a roma magyarul cigány és az angol,kicsit még a német nyelvet is ismerem,meg persze a latint és japánul is tudok néhány szót.

2019. okt. 2. 12:01
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Passzív nyelvtudásnak is nevezik. Egyébként nem képességbeli kérdés, tehát nem arról van szó hogy valaki csak erre képes, hanem attól függ hogy milyen helyzetekben használod a nyelvet. Ettől függetlenül szinkron kommunikációban használni általában nehezebb mint aszinkronban, de ezen a legegyszerűbben és leghatékonyabban gyakorlással segíthetsz.

Ha nem tudsz élőben gyakorolni, akkor megoldás lehet az is ha írásban, de olyan helyzetben használod amikor a kommunikáció frekvenciája eléri egy beszélgetés szintjét. Pl. valamilyen tematikus chatszoba, ahol kb annyi időd van reagálni mint egy beszélgetés során, és nincs időd csiszolgatni a mondatokat vagy szavaknak utánanézni.

2019. okt. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
A passzív nyelvtudás a beszédértés és az olvasás. Nem az írás-olvasás.
2019. okt. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 EagleHUN ***** válasza:

#7 #8 A passzív szó valóban jobb ide mint az általam használt "inaktív".

Erre gondoltam csak nem jutott eszembe.

Végül is alternatív a két szó, jelentésbeli problémát nem okoz. :-)

2019. okt. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:
100%
Verbális-szkriptális? :)
2019. okt. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!