Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valójában hibát követünk el...

Valójában hibát követünk el amikor vért adunk?

Figyelt kérdés

Ha vért adunk akkor azáltal meg tudnak valakit menteni, így a földön túlnépesedés alakul ki. Tehát egy egyszerű módszer lenne a túlnépesedés elleni védekezésre, hogy lebeszéljük az embereket a véradásról?

Persze ha egy ismerősnek kell vér valamilyen műtéthez, akkor neki lehet adni irányított módon is.



2019. okt. 10. 21:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Emiatt nem szünne meg a túlnépesedés. Nézd meg, hol milyen a népsűrűség.
2019. okt. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

És egy ismerős miért alkalmasabb az életre mint egy nem ismerős?


Egyébként a túlnépesedés eleve nem probléma, kb 10-11 milliárdnál meg fog állni úgy néz ki. Fejlett országokban jellemzően kevesebb gyereket vállalnak, azok nem népesednek túl. Épp hogy a fejlődő, harmadik világbeli országok azok ahol nagyon nő a népesség, mint India, vagy Afrika sok országa.

2019. okt. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
A túlnépesedés nem az egész Földön mindenütt van jelen, ez lokális probléma, főként Ázsia, Afrika egyes részein. Ha te Magyarországon vért adsz, azt nagy valószínűséggel nem Indiában használják majd fel. A rohamléptekben csökkenő és öregedő magyar népességen viszont segíthetsz.
2019. okt. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"És egy ismerős miért alkalmasabb az életre mint egy nem ismerős?"


Pont azért, mert ismerem tehát el tudom dönteni, hogy ő egy jó ember vagy rossz ember. Ha csak úgy beadom a vért a közösbe, azt bárkinek odaadják, akár egy pedofil tömeggyilkos is kaphatja.

2019. okt. 10. 22:25
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Minden rosszindulat nélkül egy költői kérdés:


Ha Téged vinne a mentő egy váratlan, súlyos közúti baleset következtében azonnali beavatkozásra a műtőbe, akkor Te ezt mondanád az orvosnak?

- Nem, nekem ne adjanak vért, mert még a végén túlnépesedünk!

2019. okt. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 BrettShaw ***** válasza:
75%

"el tudom dönteni, hogy ő egy jó ember vagy rossz ember" - nem mondod...


És mi lenne, ha a mentősök is "erkölcsi triázst" csinálnának? Mondjuk aki közúti balesetet okoz, azt nem látnák el, csak a többi, ártatlan sérültet?

2019. okt. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Költői, de azért válaszolok:


Ha tudom, hogy ezáltal jobb lenne a világnak, akkor természetesen vállalom, hogy én sem kapok vért és akkor meghalok.

2019. okt. 10. 22:51
 8/17 anonim válasza:
76%
De nem lesz jobb, ezt mondjuk te 🤦🏿‍♂️
2019. okt. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"És mi lenne, ha a mentősök is "erkölcsi triázst" csinálnának? Mondjuk aki közúti balesetet okoz, azt nem látnák el, csak a többi, ártatlan sérültet?"


Az elsősegély az egy dolog, de ehhez semmi köze a kérdésemnek. Vért meg nem a mentősök fognak adni, hanem majd bent a kórházban kap a sérült.

2019. okt. 10. 23:22
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Ennyi erovel minden műtéttel, betegség elleni gyógyszerrel az evolúció ellen dolgozunk.

Nem kene egészségugy, le van tudva!


En mar akkor nem elnek 10 éve...

2019. okt. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!