Rotes21 kérdése:

Hazugság és testbeszéd?

Figyelt kérdés

Szóval, azt tudom, hogy a testbeszédet nagyon nehéz megváltoztatni/leplezni, mivel nem tudatos cselekvésről van szó. Így ha hazudunk, akkor testbeszédünk elárul.

De mi van akkor, ha valaki nincs tudatában, hogy valótlant állít?

Illetve ha valami irreálisan meglepő és adott ember nem feltétlenül hiszi el, de igazságként kezeli, az hogyan mutatkozik meg a testbeszédben?

Köszönöm előre is a válaszokat :)



2019. nov. 9. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs tudatában, akkor azt nem lehet megtudni.

A másik esetben: mintha azt közvetítené, hogy nekem ez a meggyőződésem, de nem vagyok teljesen biztos.

2019. nov. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első részt nem is értem. Hogy lehetne nyoma a testbeszédben, ha valaki tévesen gondolja, hogy igazat állít?

A jelek nem függnek össze a kijelentés valós vagy valótlan tartalmával. Kizárólag azzal, hogy az illető mit gondol erről. Pl. ha meg van győződve róla, hogy Pataki Attilát elvitték egyszer az ufók, akkor a testbeszédében tökéletesen a valós kijelentésekre utaló jeleket fogja mutatni, mikor erről beszél.

Ha mégsem teljesen biztos benne, csak valószínűnek tartja, akkor nyilván a bizonytalanságra utaló jeleket mutatja, mint ha megkérdeznéd, hogy a jövő héten a lottón kihúzzák-e a 28-ast, igen vagy nem.

2019. nov. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van ebben némi félreértés.

Az ember rendelkezik egy csomó ismerettel a valóságról. Az ismeret folyamatosan érkezik, ugyanakkor hatással van korábbi ismeretekre. Ezek hatására az adott emberben dolgokról kialakul valamilyen szemlélet. Ami vagy megfelel a valóságnak, vagy nem. Itt tehát két dologról van szó, egyfelől a tényleges, a természetben létező információról (állapotról), másfelől az adott ember tudásszintjének megfelelő képről ugyanebben a dologban. Ha ezek egyeznek, azt mondjuk, az ember ismeri a valóságot. Ha nem, azt mondjuk, az ember tévedésben van.

A hazugságot nem a valósággal való összevetéssel kell mérni, mert azt a hozzáértés, helyes ismeret, és hasonlók mérik. A hazugság az adott ember tényleges ismereteihez képest eltérő tartalmú állítás.

Az ember, mikor hazudik, az ismereteihez képest egy új, más ismeretet kell alkotnia, és úgy beállítani, mintha az lenne az, amiről tud. Ez szellemi munka, néha elég nagy. A szellemi munka energiafelhasználás, és aki ismeri az embert (általánosságban és főleg az adott konkrét személyt), az azt tudja megállapítani, hogy az illető "dolgozik" annak minden ismérvével. Ha az mondom, amit tudok, az nem erőfeszítés, ennélfogva a test másképpen viselkedik. Szakértő ezt a különbséget tudja érzékelni. A műszer is. Bármennyire hihetetlen, az ember alapvetően igazat mond, mert ez a leghasznosabb neki. A hazugság komoly szellemi teljesítmény, okosabbak a következménnyel is gondolnak, ami még inkább többlettevékenység.

A hazugság egy mesterséges állapot közlése, ha pedig folyamatában nézzük, a valóság mindig ellentmondásmentes, egy mesterséges rendszerben ezt fenntartani hatalmas teljesítmény, és ez nem tud láthatatlan maradni.

2019. nov. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Utóirat. De természetesen minden "vizsgálat" az adott "műszer" pontosságától függ, azaz attól, milyen gyenge jelet képes még érzékelni. Átlagember csak erősebb jelet, minél szakképzettebb és gyakorlottabb valaki, annál kisebb jelet. Vagyis annál hamarabb érzékeli az eltérést (hazugságot).
2019. nov. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!