Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van-e olyan dolog a világon...

Van-e olyan dolog a világon ami örökké tart?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 22:09
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
58%
09:34 én csak a szabadbölcsész ifjúságomra hagyatkozhatok. :)
2010. júl. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
43%
Az idő örökké tart, mivel csak saját magában van értelmezve. Ha reccsenünk a végén, akkor egyre le fog lassulni az idő, mivel a tér minden pontjában érvényesülnek a relativisztikus hatások.
2010. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
70%
Az idő nem tart örökké mivel az az anyag entrópiájának a változásának a mérésére szolgál. Amennyiben nincs anyag pl. nagy bumm előtt) akkor értelmezhetetlenné válik az idő fogalma.
2010. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
55%

maga az anyag vagy az"energia"tudom hogy ez nem létezik de volt a nagy bumm az valamiből lett!!!

sűrű anyag????-akármi az már örök mert azz volt a nagy bumm előtt mostisvan (max átalakulva) és ha az univerzum összeroskad akkor megint sűrűlesz ha szétesik akkor nagyon nem lesz sűrű de lesz!

2010. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%
De az idő örökké tart. Mivel az örökké mint fogalom is az időben van benne. Nincs örökké idő nélkül. Ahogy egyenlítődik ki az entrópia, úgy lassul az idő múlása, exponenciálisan, és soha nem éri el a 0-t a sebessége, vagy azonnal át is lépi.
2010. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
de jó olvasni, hogy értelmes, okos emberek is vannak ezen az oldalon. :)
2010. júl. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nagyon egyszerűen gondolkodom, de az idő nem erről szól, hogy Föld, Nap, keringés, nappal, éjszaka, 24 óra, 12 hónap, stb. Naprendszer nélkül is lehet időt mérni? Tudom, hogy van atomóra, de az csak később lett, a pontosság kedvéért.
2010. júl. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
23:38 ez kicsit tényleg túl egyszerű gondolat menet.
2010. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

23:38 vagyok. Tudom, hogy az idő nem csak itt létezik a Naprendszerben (csak mi itt észleljük), hanem az egész világegyetemben, mivel az anyag folyamatosan változik. Azt akartam mondani a Föld, Nap,...ilyenekkel, hogy az idő végülis a természet működésének története, szóval nekünk, egyszerű embereknek, ahogy forog a Föld, úgy telnek a napok, múlik az idő. De anyag nélkül szerintem nem lenne idő, mert nem lenne, ami változzon, átalakuljon.

Szerintem az energia az, ami mozgatja ezt az egészet, és ha nem lesz már tér, se idő, se anyag, az energia lesz az, ami megmarad. Talán az az örök :-)

2010. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 kayl18 válasza:
a gonosz és a jó harca, na az örökké tart
2010. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!