Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A korai angol-szászok kezdetbe...

A korai angol-szászok kezdetben vettek fel briton-kelta kultúrát?

Figyelt kérdés

Vagy éppen a mai angoloknál van régi briton szokás? Vagy éppen vettek át szavakat? Vagy egyáltalán nem is próbáltak azonosulni?

Ha jól tudom az angolok a mai schleswig holsteinből származnak. A maradékok be olvadtak a németek (szászok) és a dánok közé?


2020. jan. 31. 19:09
 1/1 anonim válasza:

Szia! Én úgy tudom, hogy a mai skót-ír nyelv is a kelta ősi nyelvre épült. Persze sok szó átalakult és más népektől is vettek át szavakat, kultúrákat, de lényegében egyezik.

Azt se felejtsük el, hogy hazánkban is rengeteg kelta ember is él, avagy 2000 évvel ezelőtt a felmenőik bizony azok voltak.:)

(Én ennyit tudtam hozzáfűzni).

2020. ápr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!