Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ki szerint milyen lenne egy...

Ki szerint milyen lenne egy ideális társadalom?

Figyelt kérdés

Ha teljesen újrakonstruálhatnál egy rendszert, vagy te határoznád meg több emberrel, hogy egy új bolygón hogy alakuljon az infrastruktúra stb milyen ötleteid, esetleg konkrét elképzelésed lenne? A téma nem egyszerű, mert a technológia folyton fejlődik és nyilván utópia/ teljesen elméleti kérdés.


Olyanok írjanak ötletet, akiknek békés, mindenkinek megfelelő és jó ötlete van.


Pl ha tegyük fel lenne a Föld bolygóval azonos adottságú bolygó én simán létrehoznék egy olyan minden tekintetben modern várost a sok közül, amibe csak olyan emberek költöznének akik nem akarnak kutyát így pl nem lenne ott akadálya a tüzijátéknak állatvédő szempontbol se Szilveszterkor.


2020. febr. 1. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Hát ha mélyen elgondolkodok én például

Az újrakonstruált társadalmunk élére

Olyan vezetőket választanék akik minden társadalmi réteget és csoportot képviselnének

Nem úgy értem mint most hogy van például oktatásügyi miniszter

Hanem maga a miniszterelnök nem egy személy lenne hanem egy konrét közösség

Ahol lenne pl: orvos, ügyvéd, építész, pszichológus, mezőgazdaságában dolgozó, két kezi munkás, tanár, diplomata

Ilyenek

Hogy meghalljuk egymád hangját és ne csak a saját dolgainkkal foglalkozzunk

Ez például egy dolog lenne ami nem tudom gyakorlatban hogy működne de valószínűleg nem is tudjuk meg

2020. febr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Fontosnak tartanám az önkifejezést, hogy mindenki megtalálja magát és ne legyenek ilyen mályen jövő általánosítások és társadalmi normák

Nyilván az önkifejezést nem úgy értem hogy gyilkolásszon mindenki kedvére

Hanem hogy mindenkinek megadnám a lehetőséget hogy megtalálják hogy miben jók

2020. febr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mivel ez elmélet alapvető dolgok is máshogy lehetnének pl nem lenne a rendszerben pénz.

A globalitástól függetlenül mesterségesen is lehetne létrehozni olyan közegeket, amik pár száz, vagy ezer fős modern "falvaknak" felelnének meg.

2020. febr. 1. 10:08
 4/9 A kérdező kommentje:
Abban gondolom sokan egyetértenek, hogy a jelen szabályzási rendszer mellett gyakorlatilag probléma nélkül terjedhetnek a nemi betegségek. Ott az óvszer, ott vannak a szűrési lehetőségek és a gyógyszerek, de ezek igénybe vehető nem kötelező dolgok. Ezen is kellene változtatni szerintem, hogy meg lehessen teljesen állítani ezt a problémát.
2020. febr. 1. 10:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen apróságot kellene megérteni. Szabályozással csak tökéletlen társadalmat lehet létrehozni, ilyen az ember.

A jóhoz közelítő társadalom az, ahol minden család arra neveli a gyermekeit, hogy elemi, természetes igénye legyen a munka és tanulás. Ennek az a következménye, hogy szakértő és empatikus tanárok, az oktatáshoz szükséges feltételekkel rendelkező helyeken nyitott diákokat nevelnének, akikből öntudatos, fegyelmezett, az egyéni és csoportérdeket összehangolni képes, és azt akaró fiatal felnőttek lesznek. Ezeknek a felnőtteknek a törvény mindössze iránymutatás (hogy ne kelljen egy komplett rendszert a fejben tartani). Ezek nem akarják egymás fejét leharapni, nem csalnak adót, mert tudják, hogy önmaguknak okoznak kárt, minőségi munkát végeznek, mert tudják, az előállított terméket (akár tárgy akár szolgáltatás, akár ismeret) önmaguk fogják használni.

Ők nem akarnak minden lehetetlen helyzetben kutyát és nem akarnak petárdázni csak azért, mert menő.


Ilyen társadalmat nem lehet kiválogatással megteremteni. Ilyent csak módszeres munkával és borzasztóan sok idő alatt lehet elérni. Kisebb munkával, kevesebb idő alatt legfeljebb egy mikrotársadalmat (kellően elvonultan, néhány hasonszőrű baráttal, azonos szemlélettel) lehet létrehozni tudva, hogy a "társadalom" elleni fellépéssel szemben folyamatosan küzdeni kell. Mert a földön elvonulni nem lehet. Ahhoz túl kicsi és a technika már túl fejlett.

2020. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Éppen ezért elméleti a kérdés. :) Jó hogy te is hozzászóltál.
2020. febr. 1. 17:45
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet amúgy te épp nem kedveled a tüzijátékot, de a pesti Augusztus 20.-i városi tüzijáték nagyon szép tud lenni... Én megértem azokat is, akiknek kutyája van, hogy nem tudja ezt értékelni, de ettől miért mondjon le az össz társadalom egy hagyományról? Ezért például úgy hogy mindenkinek jó legyen lehetne egy olyan területen/ városban rendezni, ahol senkit se zavar és mindenki tudja értékelni!
2020. febr. 1. 17:47
 8/9 anonim ***** válasza:

A tűzijáték és a petárda nem ugyanaz, és csendes tűzijáték is van.

[link]

[link]

[link]

2020. febr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Balogh Vajk ***** válasza:
-Talán ha valóban ideális lenne, nem csak elmèletben...
2020. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!