Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudnátok ajánlani hitelesnek...

Tudnátok ajánlani hitelesnek tartott szakirodalmat a magyar történelemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szeretném feleleveníteni a történelem tudásomat, illetve valamilyen szinten illendőnek is tartom, hogy ismerjem, legalább a magyarok történelmét. Azonban, ahogyan keresgéltem a neten, azok a történészek(?) akikbe belefutottam, azt állítják, hogy a magyar oktatásban sok a ferdítés. Mi az igazság?

2020. ápr. 6. 09:18
 1/4 A kérdező kommentje:
*Természetesen, nem feltétlenül igénylem, az irodalom az adott korszak legapróbb részleteiig elmerüljön. Erre időm sem lenne. Inkább egy átfogó, de azért nem felszínes irodalom érdekelne.
2020. ápr. 6. 09:24
 2/4 anonim válasza:
100%

Szerintem az erre a célra egyik legjobb kiadvány a Pannon ​enciklopédia – A magyarság története című mű. Tárgyilagosan, átfogóan tárgyalja a magyar történelmet, sok képpel illusztrálva, érthető megfogalmazásban.


[link]

2020. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1981-ben adta ki az Akadémiai kiadó a Magyarország történeti kronológiája című 4 kötetes könyvet, amely az ősi időtől 1970-ig írja le a magyarság (és Pannónia) történelmét. A könyv kellően mértékletes, megadja mi bizonyos, mi feltevés (a régi időkből).

Talán antikváriumban megszerezhető.

2020. ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én azért inkább az 1990 után megjelent műveket preferálnám.
2020. ápr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!