Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit értünk azon, hogy „az...

Mit értünk azon, hogy „az ábrázolás egy vizuális modell megteremtésére történő kísérlet”?

Figyelt kérdés
2020. máj. 25. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Mit nem értesz ezen?
2020. máj. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Mi nem érthető ezen?
2020. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

A valóságot, pl. egy tárgyat vagy teret többféleképpen lehet modellezni, pl. koordinátákkal, függvényekkel, stb., vagy lehet vizuálisan, tehát hogy hasonló látványt (látás-érzetet) okozzon, mint az eredeti.


Én a "kísérlet" szót nem értem, mert ha ábrázoljuk, akkor modellt alkotunk. Hogy milyen pontos, az más kérdés. Szerintem elég lenne annyi, hogy "modell megteremtése".

2020. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Első két "válaszolónak" üzenném, hogy a mondatot nem tudom értelmezni, ezért tettem fel a kérdést
2020. máj. 27. 10:19
 5/5 anonim ***** válasza:

"hogy a mondatot nem tudom értelmezni", nyilván, de én meg azért kérdeztem vissza, hogy hátha ki tudjuk találni, hogy mit nem lehet érteni ezen. Mármint a szavakkal nem vagy tisztában, hogy mi az a modell vagy mi az az ábrázolás, vagy analfabéta vagy, vagy mégis mi okozza egy ilyen nem túl bonyolult mondatban az értetlenséget. Mert nyilván ha például kicsit analfabéta lennél, de nem teljesen ostoba, akkor máshogy kell a szádba rágni a mondat értelmét, mint ha mondjuk teszem azt külföldi lennél. Tehát válasz-didaktikai szempontból releváns volt a visszakérdezés, és annak alapján el lehetne dönteni, hogy hol kezdje az ember a magyarázatot.

Továbbra sem derül ki, hogy mit nem értesz a mondaton, de ha a 3-as megválaszolta, akkor örülök. Ha még mindig vannak kétségeid, akkor fordítsuk inkább meg: mennyit értesz a mondatból? Hol van az elakadás? Esetleg: van-e ismert szövegértési problémád, mert ha igen, akkor rajzolok neked piktogramokat és feltöltöm valahova, hogy csak nézegetned kelljen.

2020. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!