Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szociológus, pszichológus,...

Szociológus, pszichológus, bölcsész szakember adna nekem interjút a média hatásáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyetemi TDK dolgozatot tervezek írni, a témám a Média hatása az életünkre lesz.


Ezzel kapcsolatban feladatom lenne egy interjú készítése.

A konkrét interjú téma még nincsen meg, de ezeket a témákat érinteném:

lifelong learning, negatív hatások, értékvesztés, ismerkedési, szocializációs problémák, médiahasználat itthon és máshol, média és a politika, "pozitív látszatbuborék-Instagram"...


A kérdéseket az interjúalanyhoz igazodva készíteném el.


Lenne olyan köztetek, aki tudna, szeretne segíteni nekem ebben néhány héten belül?


22/L


2020. jún. 13. 12:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értem a hozzászólásodat.

Ha úgy gondolod, hogy nem borított meg napjainkra mindent a média, akkor nem tudom, milyen burokban élsz.

Már az egészen kis gyerekek életében is jelen van. Egy 1950-ben született ember a kertben, vagy meséket hallgatva nőtt fel ideális esetben. A mi gyerekeink hogy? Leülnek a tv, tablet elé és ennyi.


Nem játszanak a szabadban, nem kötnek igazi barátságokat, később képtelenek normálisan ismerkedni.


Egy hatalmas nagy értékválság közepén vagyunk, hahó!

És ennek a média az oka. Legyél vékony, legyél izmos, feküdj le fűvel fával, hisz az a menő, legyél tisztasági menedzser akkor is, ha amúgy csak a wc-t sikálod, szeressenek, menjenek a likeok.

Benyomod a tv-t, és minden szart lenyomnak a torkodon, ha akarod, ha nem.

Mindenhol is a média van, függő a társadalom hatalmas százaléka.


Ezek szerinted nem létező problémák?

2020. jún. 13. 13:23
 2/11 anonim ***** válasza:

Álláspontom szerint gyanolyan világot élünk, mint régen, annyi különbséggel, hogy régen nem volt net, TV. Viccesnek tartom, hogy arról beszéltek, hogy ma milyen nagy divat lett lefeküni fűvek-fával, amikor Casanova konkrétan fiatal apácákat döngetett, ami sokkal nagyobb botrány, annál, hogy egy mai, 16 éves, converese cipős, almás telefononos csajt valami fazon megkefél a szigeten.


De csináld meg azt azt interjút, és küldd át. Kíváncsi vagyok rá. De nem értek egyet.

2020. jún. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidat egyébként.

Nem kötelező egyetértenünk.

A végzettségedet, jelenlegi munkakörödet elárulnád?

Amennyiben megtennéd, hogy néhány kérdésre válaszolnál, megírnám rád szabva a kérdéseket.

Nekem minden vélemény számít, mindegy, hogy én mit gondolok, hiszen ez a lényege, kutatok, véleményt mérek fel. Lesz ilyen, olyan vélemény.

2020. jún. 13. 13:52
 4/11 anonim ***** válasza:

Aki ennek adja ki magát, talán. Aki valódi, nem. Mint mindenben, egy nívós teljesítmény összehozása több év munkája. Kérdezd nagy riporterektől, igazam van-e. De itt se azokat keresd, akik önmagukat tartják nagynak.

Egyébként igen, hatvan hetven évvel ezelőtt másképp éltek az emberek. Mert az egy másik kor volt más lehetőségekkel. Ma több a lehetőség, de az nem a kor problémája, ha nem élnek vele sokan. De azért vannak sokan, akik jól hasznosítják a mai lehetőségeket.


Nem értek egyet, a média következmény. A túltermelési válság okozza a zavart. Továbbá az az ellentmondás, hogy a fejlődés gyors, az emberi agy követési képessége lassú átlagosan. Emiatt igen nagy különbségek keletkeznek. Jó táptalaj a manipulációnak.

2020. jún. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, de nem szeretem az ilyen felméreseket. Ez engem arra emlékeztet, amikor be akarnak csalni egy közvélemény kutatásra egy doboz sörért.
2020. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!


Szakdolgozati és TDK témák közül dolgoztam ki a konzulensemmel ezt a témát, ezek szerint a PhD fokozatú egyetemi tanárom is sötét marha, ha ebbe beleegyezett, támogat benne.


A kérdésem az volt, hogy van-e itt olyan szakember, szociológus, pszichológus, bölcsész, aki válaszolna nekem néhány kérdésre.

Nem kértem különösebben kioktatást, sem leszólást.

Én belevágtam, méghozzá ebbe. Ebben kértem segítséget, és eddig nem sokat kaptam, csak szétoffoltátok a kérdésem.


Lenne itt olyan szaki, aki rámáldozna egy órácskát néhány kérdés erejéig, vagy sem?


Köszönöm!

2020. jún. 13. 14:24
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


A PhD fokozatú egyetemi tanárod egy marha, olyan sötét mint az éjszaka. Alapozom ezt arra, hogy manapság már az olyan csalók is PhD fokozatot kaphatnak, mint a teológusok. Mivel a tudomány ma már szinte senkit se érdekel igazán, ezért osztogatnak olyan bőven tudományos fokozatot.


A téma egész egyszerűen értelmetlen. Az eszem megáll, hogy olyan témából írnak egyetemi dolgozatot, ami egy felejthető Facebook postot érdemelne. Miért nem teszek le én is majd egy ilyet másoddiplomának? Hiszen annyira egyszerű, és tudok menőzni, hogy a semmiről írok komoly dolgozatot. :D


Bocs az OFF-ért. Jelentsd nyugodtan a válaszaimat, vagy írj üzenetet a moderátornak, hogy töröljék a válaszaimat. Engedélyezem.

2020. jún. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2020. jún. 13. 14:44
 9/11 anonim ***** válasza:

"A kérdéseket az interjúalanyhoz igazodva készíteném el."

Hát, így könnyű. Nekem egy reaktort kellett terveznem egy adott kémiai folyamatra. És ha túl vékony lett volna a fala, fölrobbantam volna. És megbuktatnak. És nem tudtam volna kimagyarázni a túl vastagot sem azzal, hogy tanár úr kérem, én a biztonságra törekedtem. Akkor is megbuktattak volna, ha túl vastag. Mert pocsékolom a piszok drága saválló anyagot...

Na ehhez képes valami egyénit úgy indítani, hogy gyere jelentkezz és ketten majd összedobunk valamit, ez számomra messze áll az egyéni tudományos teljesítménytől.

2020. jún. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Aki ismeretlenül lemarház egy egyetemi oktatót, annak a véleménye akkor sem érdekel többé, ha az oktató egyébként alkalmatlan feladata ellátására.


Arról van szó kérdező, hogy felelős szakemberek megalapozott véleményeket szeretnek adni, ehhez ismerniük kell a z interjú készítőjét. Ez korábbi munkásságából deríthető ki. Ha ez nem lehetséges, általában elutasítók. Más a helyzet, ha szakdolgozati témáról van szó. Ebben az esetben a témavezetőnek szakmájánál fogva ismernie kell ilyen szakembereket. Én témavezetőként telefonálnék néhánynak, és megkérném, fogadja a diákomat. Nagy valószínűséggel ezt meg is teszik, jó szakemberek szeretik támogatni az oktatást. Te is próbálkozhatsz ilyen módon, csak kisebbek a lehetőségeid.

Azt viszont ne várd, hogy ezt olvasván ajánlkozni fog egy szakember, az itteni olvasók pedig (beleértve önmagamat is) nem alkalmasak ilyen segítségre.

2020. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!