Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az angolok nemzeti mottoja...

Az angolok nemzeti mottoja miert francia nyelvu?

Figyelt kérdés

Ezt talaltam:

[link]



2020. okt. 12. 00:19
 1/4 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Ha a cím után elolvastad volna az azt követő néhány mondatot is...
2020. okt. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"For the Royal coat of arms of the Kingdom of England to have a French rather than English motto was not unusual, given that Norman French was the primary language of the English Royal Court and ruling class following the rule of William the Conqueror of Normandy and later the Plantagenets. Another Old French phrase also appears in the full achievement of the Royal Arms. The motto of the Order of the Garter, Honi soit qui mal y pense ("Spurned be the one who evil thinks"), appears on a representation of a garter behind the shield. Modern French spelling has changed honi to honni, but the motto has not been updated."

(fenti wiki cikk)

2020. okt. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
A normann hódítás után az udvar és általában az uralkodó osztály nyelve a francia volt, hisz a normannok Hódító Vilmos idejére már teljesen elfranciásodtak, a “viking” nyelvüket rég elfelejtették.
2020. okt. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3-as, koszonom!

1 es 2, sejtettem hogy benne van a szovegben, es ha tudnek angolul, akkor vsz ki sem irtam volna a kerdest.

2020. okt. 12. 11:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!