Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Magyarország összlétszáma...

Magyarország összlétszáma most hol tarthat?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom, hogy a mostani vírushelyzet miatt az ország létszáma valószínűleg csökken, mert a napi halålozási létszám nagyobb, mint egy átlag napi napon.

Ez mennyivel mutatkozik meg, ès pontos adat mikorra várrható?



#Magyarország #Halálozái arány
2020. nov. 1. 09:25
 1/10 sadam87 ***** válasza:
100%

A halálozások és élve születések számát itt találod havi bontásban. Jelenleg a szeptemberi adat a legfrissebb.

[link]

Szeptemberig 765-en haltak meg itthon a koronavírus miatt, ez nem befolyásolta érdemben a halálozásokat. (Átlagosan naponta szoktak Magyarországon 350-en meghalni.)

Októberben 985-en haltak meg a járványban, de az októberi összesített halálozási adatok csak pár hét múlva jönnek ki. (Tavaly amúgy nagyjából 10 500-an haltak meg októberben, az idei adatokra én is kíváncsi vagyok.)

Az január elsejei népességszámot itt találod éves bontásban:

[link]

2020. nov. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 EagleHUN ***** válasza:
100%

Egyenlőre a statisztikából úgy néz ki hogy 2019 azonos időszakához képest kevesebben haltak meg és többen is születtek.

Ez csökkentette az eddigi átlagos népességfogyást!


Ezeknek a változásoknak sok sok oka lehet, például:

- Mindenki home officol így nem szenvednek baleseteket annyian.

- Öregek otthovégül halálozáshoz is vezet...

- A karantén szabályok miatt visszaszorulnak más fertőző betegségből eredő halálozások is pl Infulenza!


- A születések száma meg lehet azért emelkedett meg mert akik otthon maradtak azok ráértek csinálni khm...izé... XD

2020. nov. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

"A halálozások számának visszaesése és a születések számának emelkedése következtében a természetes fogyás mértéke 22 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest."


[link]

2020. nov. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 EagleHUN ***** válasza:
83%

Ezt a % -ot nem tudom honnan szedte az index. Csökkenni csökkent ugyan de messze van ez a 22% -tól!!!


[link]


2019. J–Sz 9,1 13,4

2020. J–Sz 9,5 12,9


Tehát a születésszám nőtt 0.4% -al!

A halálozás csökkent 0.5% -al!

Ez maximum 1% lehet nem 22!!!

2020. nov. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 EagleHUN ***** válasza:
25%

De ha az alatta lévő az előző év 100% -ban leíró sor nézzük:


2020. J–Sz 104,8 96,6


Ez 4.8% születés növekmény és 3.4% halálozás csökkenést ad ki.

Így kijön 8,2%


Ez is messze van a 22% -tól.


Az zsindex kamuzik!

2020. nov. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sadam87 ***** válasza:
100%

#2

A halálozásban az eltérést nagyrészt a januári és februári adatok okozzák. Márciustól szeptemberig elég hasonlóan alakult a halálozás. Amúgy volt már hasonló témájú kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..

#4

2019. január-augusztus között a természetes fogyás 29 667 volt, 2020. január-augusztus között pedig 23 260. Azaz az év első 8 hónapjának természetes fogyása a 2019-es év azonos időszakában mért értékhez viszonyítva 22%-al csökkent. (Az mondjuk tény, hogy az index cikkben ezt sikerült úgy megírni, hogy a lehető legkisebb eséllyel derüljön ki, miről is van szó.)

2020. nov. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 EagleHUN ***** válasza:

Ja értem tehát a 22% a népességfogyás csökkenésének mértékére vonatkozott és nem magára a népességfogyásra!

De apropó ezt le is írják, figyelmesebben kell olvasnom, csak átfutottam... :D

2020. nov. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 EagleHUN ***** válasza:
100%

De akkor válaszolok a kérdésre is hol tart most az összlétszám:

[link]


9 769 526 fő volt Jan1 -én azóta meghalt tehát mínusz: - 94 494

é születette vagyis plusz: + 69 543


Tehát Szeptemberi adatok szerint jelenleg nagyjából: 9 744 575 fő él Magyarországon.

2020. nov. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as, a külföldre távozók, és a külföldről hazánkba költözők is releváns adatok a népesség alakulásában, nem csak az élve születések és elhalálozások.
2020. nov. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 EagleHUN ***** válasza:
100%

#9 igaz.

De a kiindulási adat is már egy Szeptember végi, tehát "elévültnek" tekinthető ha mi napi aktuális adatokat szeretnénk.

Mondjuk akkor meg lenne egy szám aminek az utolsó 1-2 számjegye folyamatosan "pörög" föl is és le is.


Továbbá a ki és vissza (be) költözést annyira nem regisztrálják pontosan és folyamatosan mint a születést és halált.


- Kiköltözést vagy bejelenti az illető vagy nem.

- Beköltözés ha Magyar jön vissza vagy bejelentkezik vagy nem.

- Ha pedig új állampolgár akkor azt úgy szokták hogy havonta vagy pár havonta néhány 100 fővel egyszerre tetetik le az esküt. ez megint csak nem egy olyan változás amit napra vagy akár hónapra le lehetne vagy kellene vetíteni.

2020. nov. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!