Krausz Tamas vagy Schmidt Maria tortenelmi munkai a hitelesebbek, megbizhatobbak, szakmailag nagyobb ertekuek?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne oket egymas melle allitani? Egyforman megbizhato? Egyforman megbizhatatlan? Az egyik megbizhatatlanabb a masiknal?

2020. nov. 8. 17:27
A kérdező szavazást indított:
Krausz Tamás jobb
Schmidt Mária jobb
Mindketto megbizhato es objektiv
Mindketto megbizhatatlan es szubjektiv
7 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
E formában bármely válasz hamis! Mindkettőnek vannak olyan munkái, amelyek megfelelnek a valóságnak, és mindkettőnek vannak rendkívül elfogult, hamis állításai. Attól függ, miről írtak éppen.
2020. nov. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi!! Tudnal esetleg egy-ket peldat is mondani a hiteles, illetve elfogult allitasokra?
2020. nov. 8. 18:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez vissza kellene nyúlnom olyan régi ismeretekhez, aminek felidézése (ha pontos akarok lenni) elég sok időt venne igénybe. Ennyit egyikük sem ér meg.

Krausz filozófus, és amikor általános filozófiai eszmefuttatásai vannak, abban sok az igazság, ért hozzá. Sajnos bizonyos irányokban rendkívül elfogult, ekkor a tudását hamisításra használja.

Schmidt Orbán alatt lett ismert, bár szívesebben használnám a "hirhedt" jelzőt. Nem egy buta nő, de elméleti munkásságban semmiképpen nem tőle tanulnék. Ezen felül radikálisan szélsőjobbos, ezért politikai megnyilatkozásaitól kifejezetten eltanácsolnék mindenkit. Legalábbis, aki a valóságra és nem eszement ostobaságokra kíváncsi.

2020. nov. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi szepen, ez nagyon tanulsagos volt! Azon egy kicsit meglepodtem, hogy Krauszt filozofuskent jellemezted, mert en Sztalin-kutato torteneszkent emlekszem ra a regebbi idokbol. Schmidt szelsojobbos nezetei voltak hatassal a Terror Hazara? En nem jartam ott, csak hallottam rola, igy nem tudom megitelni.
2020. nov. 9. 10:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Schmidtnek a régebbi munkái még a 2000-es évek elejéről.
2020. nov. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!