Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik a legintelligensebb...

Melyik a legintelligensebb rassz, létezik-e egyáltalán ilyen?

Figyelt kérdés

2020. dec. 15. 20:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
ember
2020. dec. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
Kutatások szerint a fehér ember természeténél fogva intelligensebb. Emiatt sikerült civilizált világot teremteni, szemben a harmadik világgal.
2020. dec. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%
Rasszok közt nincs lényeges különbség.
2020. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%

Tekintve, hogy "fehér", és "harmadik világ" rassz nem létezik, bár azoknak a butuska harmadik világbelieknek az elődei hozták létre a világ első civilizációit, hogy a jelenleg sem harmadik világbeli, sem fehér színű emberek által nem lakott gazdasági, technológiai és katonai nagyhatalom állam(ok)ról, és azok elődeiről, melyek a világ leghosszabb ideig fennálló civilizációját állították fel, és többek között a fehérek között épp "virágzó" sötét középkor alatt is működtettek, ne is beszéljek, kettes egy h*lye. Megjegyezném, hogy nem attól lesz kutatás valami, hogy a kurucinfó leközli:D

(Szép hosszú mondat volt ez az elején)

2020. dec. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%
Emberek közül a kelet-ázsiaiak, a földlakók közül pedig a delfinek.
2020. dec. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%
A fehér ember.
2020. dec. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Ha IQ felméréseken nyújtott teljesítmény alapján akarnánk megállapítani, akkor a kelet-ázsiak.
2020. dec. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
27%
Utolsóhoz csatlakoznék. Mongoloid (nagy)rassz, ha már így megkérdezted.
2020. dec. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

A kelet-ázsiaiak monotonitástűrése és szellemi terhelhetősége messze felülmúlja bármely más embercsoport hasonló képességeit. Ez sok szempontból előny. Viszont, ha a dolgok nem a vártnak megfelelően alakulnak akkor leblokkolnak, előjön hogy nehezen találják fel magukat és nem tudnak megfelelően reagálni kritikus helyzetekben.

A fehér ember bár jóval lustább, de ilyen téren intelligensebb, egyszerűen talpraesettebbek vagyunk és jobb a probléma megoldó képességünk.

A feketéknek pedig jó a sporttal és művészetekkel(főleg zene terén) kapcsolatos intelligenciájuk.


Ezeknek az eltéréseknek részben genetikai(ázsiaiak esetében) és részben kulturális okai vannak. Meghatározó, hogy a generációk mit adtak át egymásnak és az előző évszázadokban az adott rassz tagjai számára milyen kvalitások voltak fontosak boldogulás szempontjából. A kemény természeti viszonyok és az őskori állapotok fennmaradása miatt a feketéknek jó túlélési ösztönök kellettek, az ázsiaiak mindig is durva elnyomásban éltek ami miatt szükséges volt a végtelen tűrőképesség és az egyéniskedés visszafogása, a fehéreknek pedig a változékony politikai, gazdasági viszonyok miatt jó problémamegoldóknak kellett lenniük.

Az intelligenciát sokféleképpen lehet vizsgálni, nemigazán lehet kijelölni legintelligensebbet. A mai világban a fehérek jó problémamegoldó képessége az érvényesülés fő eszköze, de nem minden korban volt ilyen egyértelmű a dominancia.

2020. dec. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%

Nem, nem létezik.

Esetleg lehetne IQ-teszten mutatott átlagokkal dobálózni, ezzel "csak" 3 probléma van:

- A tesztek sem teljesen pontosak, még a MENSA tesztnél is csak intervallumokat mérnek, mert tudják, hogy az aktuális eredmény még a teszt írásának környezetétől is függ.

- Az átlag igazából nem sokat mond. Az egyes emberek közötti eltérések a többszörösei az egyes rasszok átlagai közötti különbségeknek.

- Az intelligencia nem csak genetikai adottság kérdése. Annak is komoly szerepe van benne, de például a kisgyermekkori ingerek, a gyermek célirányos fejlesztése nagy mértékben befolyásolhatja a felnőtt korra kialakuló intelligenciát.


Az ilyen sztereotípiák, amikt pl. #9 is felsorol, egyrészt mendemondák, másrészt meg kulturális okora vezethetők vissza.

2020. dec. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!