Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért teszik közzé híres...

Kizcar kérdése:

Miért teszik közzé híres emberekről szóló cikkekben az aláírásaikat?

Figyelt kérdés

Mi értelme van?

Mi hasznunk van abból, ha látjuk a közismertebb személy aláírását?

Ezt nem értettem soha.

Valaki talál bennük lényeges információt?

Azt értem ha egy Michelangelo-ról szóló írást kibővítenek egy általa készített szobor fényképével. De az aláírásával mit kezdjek?

Hallottam a grafológiáról. De úgy tudom az áltudományos halandzsa mint a horoszkóp.

Vagy nem egészen tudom jól, és fogjuk rá grafológiai nézőpontpól nyerhetünk plusz tudást az aláírásból?



#írás #aláírás #betű #grafológia #Írásanalitika #Írásszakértés
2021. jan. 25. 22:08
 1/1 2*Sü ***** válasza:
100%

Miért teszik közzé az arcképüket? Miért teszik közzé a születési helyüket? Miért teszik közzé, hogy a szülei milyen társadalmi rétegbe tartoztak? Amúgy miért szignózzák a festők a festményüket?


Mivel rendelkezésre áll ez az adat, így elérhető. Hogy kinek mi haszna van ebből, azt majd mindenki eldönti. Lehet valakinek egyszerűen csak érdekes, hogy X. Y.-nak milyen cirkalmas volt az aláírása. Másnak lehet, hogy segít első blikkre eldönteni, hogy valami tényleg az adott művésztől származik-e, pl. egy kép sarkában szereplő szingó hellyel-közzel hasonlít-e az adott művész ismert aláírására, vagy sem. Nyilván ez önmagában bizonyítja, hogy az adott festmény az adott művésztől származik, de cáfolni tudja.


> De az aláírásával mit kezdjek?


Ha neked nem releváns ez az adat, akkor semmit. Egyszerűen lépd át, lapozz tovább.


> Hallottam a grafológiáról.


Nem hiszem, hogy az egésznek bármi köze is lenne a grafológiához. Egy aláírás még a grafológia szerint is édeskevés önmagában, a grafológia is hosszabb írott szöveggel tud bármit is kezdeni, függetlenül attól, hogy ez tudományosan mennyire megalapozott. Ahogy a születési dátum és hely feltüntetése sem asztrológiai okokból történik az életrajzi adatoknál.

2021. jan. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!