Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyi un. "hegyi tót" leszárm...

Mennyi un. "hegyi tót" leszármazott élhet ma Magyarországon?

Figyelt kérdés

Mennyi un. "hegyi tót" leszármazott élhet ma Magyarországon?


A felvidékiek tradicionálisan "hegyi tót"-nak nevezik a magasabb hegyvidéki településen élő felvidéki szlávokat (ma már Szlovákok), akiknek etnikai értelemben oláh nomád pásztorok voltak az őseik. A középkor végén elszlávosodtak már ezek az egykori Vlachok, antropológiailag azonban rendkívül sötéten pigmentált dél-balkáni kinézetük még ma is gyakran emlékeztet őseik oláh származására. (fekete haj és szemszín, sárgás bőrszín, erős összenőtt un. Sztálin-szemöldök, amit csak odafigyelő gondos napi boroválkozással lehet elválasztani egymástól stb..) Mennyi ilyen pigmentált oláh eredetű elszlovákosodott un. "hegyi tót" vándorolhatott be főként az Alföldre és mai Magyarország más területére?


Tipikus eltérő fura kinézetük: [link]


vagy: [link]



#szlovák #Felvidék #Alföld #oláh #hegyi tót #sötét pigmentáció
2021. márc. 17. 13:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
arról meg ne is beszéljünk, hogy milyen privát üzenetet küldtél nekem, te tahó fosféreg
2021. márc. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

"civilizált cigányozásod felemelő. nagyon intelligens vagy."

Erős a fantáziád, mert én nem sértegettem a fajtádat.



"nem szimpatikus politikusokat, számodra alsóbbrendő emberekhez hasonlítasz"

Veled szemben én tényleg nem soroltam alsóbb és felsőbb rendű csoportokba az embereket.

2021. márc. 24. 17:01
 23/26 anonim ***** válasza:

16:52 Na muti, neked miket küldött? Nekem sajnos nem írt eredeti szövegeket, csak bemásolta a válaszait, de a címek elég jók: [link]


Én csak az egyikre válaszoltam, ahol azt írta, hogy a szülei már 30-35 éve meghaltak. Megkérdeztem, hogy akkor miért nekem írogat, ahelyett, hogy a saját búcsúja előtti utolsó momentumokat élvezné, de nem adott rá választ. Értem, hogy érzékeny és szomorú téma, de akkor sem illik faképnél hagyni a levelezőtársunkat.

2021. márc. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

nagyjából ugyanezek a szavak/témák, random permutációban :D

gondolom a kocsmában ezekkel szokott felvágni a 32. kisfröccs után

2021. márc. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Nahhh, miután a loserek minden vitát sorra elvesztettek, most éppen vígasztalódnak . :)
2021. márc. 24. 17:26
 26/26 anonim ***** válasza:
Neked tényleg agyadra mentek a neo-kunok, a bőr pigmentáltság ill. az alföldi kultúra, meg a turanizmus témái.
2021. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!