Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha Hitler megnyerte volna a...

Ha Hitler megnyerte volna a második világháborút, Németország 2 éven belül totális államcsődöt szenvedett volna el?

Figyelt kérdés
Mivel Hitler mindent hitelből finanszírozott és mindent a hadi termelésre állíttatott át és a polgári termelés minimum 90%-át hadi termeléssé változtatta.

2021. ápr. 28. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert ha megszállja a hitelezőit, akkor saját maga lesz önnön hitelezője is :XD
2021. ápr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül volt az év embere a Times magazin szerint, egy csődtömeg országból nagyhatalmat csinált. Szóval nem hinném.
2021. ápr. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
Szétesett volna nagyon hamar.
2021. ápr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha Hitler megnyerte volna a második világháborút, bőséggel lett volna honnan sarcolni.
2021. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hitler amíg nem volt hatalmon, milliókat kapott támogatóktól, amikor kancellár lett, súlyos milliárdokat vett fel Németország nevében kölcsönként, de az egyes országoknak a birodalomhoz csatolásakor már ezermilliárdok felett diszponálhatott, rátéve a kezét Ausztria, Lengyelország, Hollandia, Belgium, Franciaország és Csehszlovákia, stb... általa megszállt részének a bankrendszerére és gazdaságára.

A hadigazdálkodást mindenhol bevezették, nem csak a németeknél. A háború megnyerése a németek számára eléggé kilátástalannak tűnik, maximum az oroszokkal köthetett volna egy tűzszünetet, ha azok annyira meggyengültek volna, bár ez is elég kétséges, mert bírták erőforrással, arra esélye sem lett volna - kontinentális hatalom révén -, hogy a brit nemzetközösséget, vagy az USA-t elfoglalja, legyőzze.

Azonban ha teoretikusan, velük is sikerült volna valamilyen fegyverszünetet kötnie, biztosan rendezni tudta volna a gazdaságot az elfoglalt területek kizsákmányolására támaszkodva, meg aztán remek gazdasági szakembereik voltak a németeknek, például Hjalmar Schacht, akinek köszönhető volt a gazdasági csoda, a válságból való kilábalás.

Nem, nem lett volna államcsőd, de már tudjuk, hogy sem a Brit birodalom, sem a Szovjetunió, sem az USA nem voltak legyőzhetők egyetlen rohammal, így túl sokat vállaltak a nácik, csak idő kérdése volt, mikor vesztik el a háborút.

2021. ápr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem mindegy, hogy mi módon nyeri meg azt a világháborút. Úgy értem, mik azok az erőforrások, amikre szert tett volna. Egésze Európa, netán az egész világ, vagy kiegyezik az USA-val, és egymás között osztozkodnak. Ez a hódítások lezárultával “túl nagyra nőtt csődbe menő hódító birodalom” toposz szerintem nem igaz minden esetben. A 3. birodalomról azt mondják, hogy ugyanúgy a folyamatos hódításra és rabszolga munkára alapozódott, mint a Római Birodalom. De ez vsz. politikailag elfogult duma csak. Nem lett vona ott államcsőd, a sok “rablott holmi” (értsd: megszerzett új erőforrás) kitartott volna sokáig.
2021. ápr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
1944 végére gyakorlatilag rommá bombázták Németországot, az összes jelentősebb várost, hadigyárakat stb. szétrombolták a szövetségesek. A német hadiipar azonban még így is termelt. Nem hiszem, hogy Speer irányításával pl. csődbe ment volna a német gazdaság békeidőben...
2021. ápr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!