Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért vannak kirekesztve a...

Miért vannak kirekesztve a kincskeresésből azok, akiknek nincs régészi vagy történészi végzettsége?

Figyelt kérdés
2021. jún. 19. 20:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert potenciálisan sokkal nagyobb helyrehozhatatlan károkat okozhatnak, mint amekkora hasznot az esetleges megtalált leletekkel.

Ettől függetlenül a jelen rendszer nem jó, nagyobb teret kell adni az amatőröknek, illetve értelmes mértékű pénzjutalmat a leletet találóknak, különben előbb-utóbb újra rákölthetünk egy valag pénzt a seuso kincsekhez hasonló leletek visszaszerzésére.

Nem vagyok amatőr régész(alias sírrabló), de ha véletlenül találnék valamit és döntenem kellene, hogy milliók feketén, vagy egy kézfogás a helyi múzeum vezetőjével, akkor.... a morális iránytűmet a mindenkori anyagi helyzetem igenis befolyásolná.

2021. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én szó nélkül a múzeumnak adnám, és még így sincs megengedve nekem, hogy kincset keressek. Szerintem jópár régész zsebre is szokott tenni dolgokat, mikor megtalálja.
2021. jún. 19. 20:33
 3/17 A kérdező kommentje:
És a levéltárokból is ugyanúgy ki vagyunk zárva, ahol semmilyen kárt nem tudunk tenni. (Persze, szét tudjuk tépni az értékes könyveket, de tételezzük fel, hogy nem tesszük meg.)
2021. jún. 19. 20:34
 4/17 anonim ***** válasza:
7%
Sokkal egyszerűbb a válasz annál, hogy kárt teszel a leletekben. A régészek egyszerűen maguknak akarják tudni a megtalálással járó karriert.
2021. jún. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a legnagyobb probléma az, hogy kárt teszel a leletekben.

A törésen, egyéb rongáláson kívül azt is, hogy nem rögzíted, pontosan hol, milyen körülmények (talaj, stb) között találtad.

2021. jún. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5

Miért is ne rögzíteném?

2021. jún. 19. 20:51
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Mert nem tudod rögzíteni, nincs meg hozzá a tudásod.

Ugyanúgy, ahogy nem tudsz mindent a földből sérülésmentesen kiemelni.

2021. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg a sebészek mis kirekesztenek minket az agyműtétekből.

Simán csak önzésből lehet, mert szerinbtem én is tudnám csinálni.

2021. jún. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A megfelelő tudás hiánya nagy kárt tud okozni. Azért egy "kincs" keresés nem csak abból áll, hogy ókori aranyérméket ásol elő. Tudás nélkül egy ősi csontot sem tudnál megkülönböztetni egy 10 éves csonttal. Vagy lehet neked egy kerámia darab csak szemét, de egy régész rögtön kiszúrja, hogy középkori cserépdarabról van szó. Ahogy előttem is írták. Agyműtétből is kizárnak, pedig úgy érzed te is megtudod csinálni.
2021. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#9

Nem, én valójában sokkal értékesebb dolgokat szeretnék előásni, mint ókori aranyérméket. Csak hát szándékosan gátolnak benne.

2021. jún. 19. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!