Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy lehet, hogy Magyarországo...

Hogy lehet, hogy Magyarországon az emberek 999 ezrelékének semmi tudása nincsen a populációgenetikáról, se a magyarok genetikájáról? A félműveltek még az elmaradott Y DNS kutatásokról papolnak...

Figyelt kérdés

Hogy lehet, hogy Magyarországon az emberek 999 ezrelékének semmi tudása nincsen a populációgenetikáról, se a magyarok genetikájáról? A félműveltek még az elmaradott Y DNS kutatásokról papolnak...


Modern autoszomális kutatásokról alig hallot pár emberke pedig már azok is régóta itt vannak. Az elmaradott Y DNS kutatással szemben az Autoszomális DNS kutatás képes pontosan népek etnikai csoportok között genetika távolságot mérni, azaz kiderül kik a rokonnépek, és mennyire rokonok. Meg tudja állapítani 1% alatti pontossággal hogyan keveredett és mivel az illető személy, illetve magdja egyes etnikai csoportok genetikai mintázatát is rendkívűl pontosan.



#populációgenetika #autoszomális DNS kutatás
2021. júl. 5. 19:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
94%
Nem beszélhetek 999 ezrelék nevében, de szerintem olyan 500-600 ezrelék nevében beszélek, amikor azt mondom: nekünk azért nincs mélyebb tudásunk erről, mert egyáltalán nem érdekel.
2021. júl. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 anonim ***** válasza:
95%
Az emberek nagy része eleve soha életében nem foglalkozik populációgenetikával.
2021. júl. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 anonim ***** válasza:
95%
víztornyos troll...
2021. júl. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 anonim ***** válasza:
95%
Biológusként én értek hozzá, de abban is biztos vagyok, hogy te nem
2021. júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 2*Sü ***** válasza:
100%

Kb. a felnőtt népesség 25%-nak van felsőfokú végzettsége. Van kb. 120 különböző alapképzés. Az egyik a biológus. Nem a legnépszerűbb szak, de nem is a legkevésbé népszerű. Mondjuk nagyságrendileg a népesség 2%-nak van biológus végzettsége. Ebből a genetika csak az egyik szakiránya a biológus szaknak a sok közül. Tehát az, hogy az emberek 0,1%-ának van valódi, mélyebb tudása a genetikáról, az talán nem olyan meglepő. Kvázi ez majd minden felsőfokú szak egy adott szakirányáról elmondható. Az informatikában a beágyazott rendszerekről is kb. a népesség 0,1%-nak van valamilyen konkrét tudása. Vagy a muzeológia egy adott témájáról is. Vagy a kínai költészetről is. Lehetnek még műértők a témában, vagy akik futólag hallottak ezt-azt, de a valódi tudással rendelkezők aránya stimmel. Én ebben nem látok semmi meglepőt.


> Az elmaradott Y DNS kutatással szemben az Autoszomális DNS kutatás képes pontosan népek etnikai csoportok között genetika távolságot mérni, azaz kiderül kik a rokonnépek, és mennyire rokonok


Remek. A kérdés, hogy aki nem biológus, annak mindez mennyire lényeges. Hétköznapi értelemben az etnikum nem genetikai fogalom, hanem kulturális fogalom. Nekem pl. apai ágról a nagymamám cseh származású volt. Genetikai szempontból tehát lehet, hogy 25%-ban cseh génekkel rendelkezem, de mivel nem éltem Csehországban, nem tudok a cseh kultúráról sokkal többet, mint mondjuk az olasz, a német, vagy a bolgár kultúráról, így kulturális értelemben én 100%-ban vagyok magyar és 0%-ban cseh. A genetikai származásom maximum biológiai szempontból lehet érdekes, de nem tudom mi az a biológiai esetleg orvosi természetű téma, amiben ennek valóban fontos jelentősége lenne.


Én mindenesetre a 99,9%-ba tartozom. Nem sokat tudok a genetikáról, maximum annyit, amennyit úgy egy a téma iránt nem túl érdeklődő, de úgy általában a világ dolgairól tájékozódni szokó laikus óhatatlanul megismer a témában. És ezen kérdés után sem igazán látom, hogy miért kellene, hogy ebben a témában jobban elmélyedjek, mélyebb ismeretekre tegyek szert.

2021. júl. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 anonim ***** válasza:
100%

mert nem tanították az iskolában.


mondjuk én tanultam genetikát és populációgenetikát is egyetemi agrármérnök képzés keretein belül.

2021. júl. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 2*Sü ***** válasza:
100%

Önjavítás:


Ha a népesség 25%-nak van felsőfokú végzettsége, és van 100-on felüli különböző alapképzés, és ha a biológiát kb. átlagos népszerűségűnek is tartjuk, akkor a népességnek nem a 2%-ának, hanem a 0,2%-nak, azaz 2 ‰-nek van biológus diplomája. És ebből nem mindenki a genetika irányába szakosodik.


Tehát a 999 ezrelék tényleg a minimum, lehet van az 999,8 ezrelék is.

2021. júl. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:
91%

Én pont lesz@rom, hogy melyik néppel vagyunk rokonságba.

Üdv: 1 a 999 ezrelékből.

2021. júl. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
88%
#9 Vagy csak elégedett vagyok az életemmel, és nem kell a múltba tekintenem, vagy a másikat lesnem ahhoz, hogy egy kicsi büszkeséget érezhessek.
2021. júl. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 anonim ***** válasza:
100%

OMG...!


Lécci-lécci, nyissák újra az OPNI-t! :-DD NAgy szüksége lenne rá a kérdezőnek... :))))

2021. júl. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!