Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » I. (Szent) István és Koppány...

I. (Szent) István és Koppány milyen rokoni viszonyban álltak egymással?

Figyelt kérdés
2010. aug. 29. 18:21
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
Testvérek voltak.
2010. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Koppány Géza fejedelem rokonának, Tar Zerindnek a fia volt, aki Géza halála után a sztyeppei népekre jellemző szeniorátus elve alapján magának követelte a hatalmat, és régi magyar sztyeppei szokás szerint feleségül akarta venni Sarolt fejedelemasszonyt, Géza feleségét. Géza családja viszont a nyugatról származó primogenitúra elve alapján Vajknak, a későbbi Szent István királynak követelte a hatalmat.
2010. aug. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Lol második :D Mondom magamban, nagy segítség hogy Géza ROKONA, felmegyek wikipédiára, hát nem pont ez a szöveg fogad? :D


De amúgy régen a hatalom mindig a legidősebb családtagra szállt, és ezzel állt szemben a nyugatis királyos, egyenesági öröklés, innen István és Koppány konfliktusa.

2010. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Korábban úgy tudtam, hogy István nagybátyja volt Koppány, mondom megnézem, hogy igaz-e, ezt találtam.


A lényeg, hogy nem voltak testvérek, különben Koppány lett volna a király, lévén idősebb volt.

2010. aug. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
En ugy tudom unokatestverek voltak. Tomoren ennyi.
2010. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy nem testvérek, hanem valami más rokoni kapcsolat volt köztük (nagybáty-unokaöcs, vagy valami hasonló kapcsolatban vannak).
2010. aug. 30. 10:27
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy tudom, hogy Géza testvére, tehát a nagybátyja volt.
2010. aug. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Levendula05 válasza:
27%

A nagybátyja volt, Géza (István apjának) a testvére.


De szerintem ez alapműveltség!(ezt nem a kérdés kiírójának szántam...)

2010. szept. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Azert nem kell annyira felvagni az alapmuveltsegeddel;)
2010. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Koppány és Géza (István apja) mindketten Árpád fejedelem dédunokái voltak. Ebből ki tudod silavizálni, hogy pontosan mi is a rokoni kapcsolat.
2010. szept. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!