Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Elképzelhető, hogy az olyan...

Elképzelhető, hogy az olyan nagyobb országokban mint USA vagy Kanada az incel-mozgalom által jelentett „belföldi terrorizmus” nagyobb veszélyt jelent majd a jövőben mint most?

Figyelt kérdés

[link]


Tudom, hogy nem minden incel tagja ennek a mozgalomnak de azért akadnak köztük elég szélsőséges egyedek is.


A mozgalom tagjai a feministákat és általában a nőket teszik felelőssé sanyarú, szexmentes életükért. Némelyikük hevesen lázadozik nemi és kulturális elnyomottsága ellen, mások egyenesen nőket gyilkoltak meg Kanadában és az Egyesült Államokban.


A kanadai rendőrség (meg azt se felejtsük el hogy Angila is) hajlik arra a megoldásra hogy egy tömeggyilkost terroristának nevezzenek. Terrorizmus miatt indítottak eljárást egy 17 éves torontói fiú ellen, aki egy masszázsszalonban megölt egy nőt. A rendőrség szerint a fiú szélsőséges incel-felfogásának engedelmeskedve ölt. A Kanadai Királyi Lovasrendőrség – ez a hatóság hivatalos neve – azzal érvelt az ügyben, hogy az incelek mozgalma „ideológiailag motivált erőszakos, szélsőséges”.


Az elmúlt években a belföldi terrorizmust célba vevő törvények ügyében indított kampányokat gyakran indokolták azzal, hogy a belföldi terroristák sokkal nagyobb veszélyt jelentenek, mint az iszlamista dzsihadisták.



2021. aug. 30. 15:03
 1/9 MDaniel98 ***** válasza:
98%
Hát, ha ezek is úgy szaporodnak mint a terroristák, akkor akár elképzelhetőnek is tartom, de remélem azért idővel egy részüknek a fejébe sikerül értelmet verni, akár képletesen, akár máshogy.
2021. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
nem hiszem. ez az a típus, akinek ha nője lesz, valamelyik veszekedés vagy szakítás után kinyírja a nőt is meg a családtagjait is. az ilyen beteg emberek kb. ugyanakkora arányban vannak jelen a társadalomban, mint régebben, csak mivel manapság a korábbihoz képest mindenki jóval nagyobb egyéni autonómiát élvez, kisebb az esély, hogy valaki kényszerből együtt lesz a gázosnak tűnő emberrel, nagyobb eséllyel maradnak magukra.
2021. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
89%

Eddig meg nem fordult a fejemben, hogy az otthon önmagukat sajnálók képesek aktív csoportokba tömörülni.

Én ezeket extrapasszív egyéneknek gondoltam, akik a saját fajtájukkal sem tartanak szociális kapcsolatot.


Mindenesetre továbbra is úgy gondolom, hogy itt is csak a kifejezetten pszichopata beütésűektől kell tartani, a sima szociopata nem fog aktív akcióba lépni, főleg nem csoportosan.


Gyanítom, hogy ez csak trigger olyan egyéneknek, akik amúgy is csak okot kerestek az agressziójuk levezetésére.

Ők valószínűleg amúgy is megtennék, ha nem ezért, más okot építve hozzá.

2021. aug. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Nincs kizárva.


Mondjuk én már azt a fogalmat is teljesen ellentmondásosnak találom, hogy incel; involuntary celibate, azaz kényszerű szexmentesség.


Na most ismerve a tényt, hogy léteznek a világon örömlányok, fel nem foghatom, hogy lehet valaki kényszerűen szex nélkül - a fejlett világban, ahol divattá lett ez az incelség, még a legcsóróbbak is megengedhetnek maguknak pár havonta egy alkalmat egy igényes, normális prostinál.


Innentől kezdve csak azt tudom mondani ezeknek az inceleknek, hogy ha ennyire könnyen juthatnának hozzá a szexhez, amire annyira sóvárognak, hogy tönkreteszi az életüket, de mégsem mennek örömlányhoz, akkor teljesen menthetetlenek, ugorjanak a Dunába.

2021. szept. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 túlzottan szexközpontúan látod az incelséget. jelentős részük nem a kurvák ügyfeleire irigy, hanem a parkban enyelgő párocskákra.
2021. szept. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
95%

#5: Követve ezt a fonalat, ezek egy olyan párkapcsolati ideált álmodnak maguknak, ami soha senkinek nem esik az ölébe tettek nélkül, aztán az egyedüllét évei alatt ezt az eszményképet tényleg odáig polírozzák, hogy az már semmilyen módon nem valósulhat meg.

Gondolhatod, hogy egy ilyen eszménykép hány fényévre van egy prostis negyedórától.

2021. szept. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
16%

"A mozgalom tagjai a feministákat és általában a nőket teszik felelőssé sanyarú, szexmentes életükért."


Azért tegyük hozzá, hogy a leszbikus feministák az intenzív férfigyűlölő hozzáállásukkal elég jelentősen hozzátesz ezen cselekményekhez, hogy némely agyaroggyant ártatlan nőket bántalmaz.

(legalább annyi eszük lenne, hogy a feministákat bszogatja...)

2021. szept. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

"túlzottan szexközpontúan látod az incelséget"


Nem én látom túlzottan szexközpontúan, ez az ő saját öndefiníciójuk.


Ha meg ennél több aspektusa is van a dolognak, akkor hívják magukat simán szociálisan visszamaradottnak(valójában azok), vulgáris, lealacsonyító kifejezéssel élve balek, balf-sz, nyominger, beszari, nyúlbéla, stb.


Viszont ez meg nem új jelenség, ilyen emberek mindig is léteztek, erre felesleges volt kitalálniuk ezt a mozgalmat.

2021. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
96%

Én sem hiszem, hogy totál szexközpontú a gondolkodásuk. Egyszerűen tapasztalat híján borzalmasan vázlatos az elképzelésük a párkapcsolatról.

És lehet, hogy ezért néhány leragad a szex témájánál, de szerintem ez nem általános.

2021. szept. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!