Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a lényegi látásmód? Mit...

Prokopf kérdése:

Mi a lényegi látásmód? Mit takar a fogalom, mik a jellemzői, mi a jelentősége? Minden válasz érdekel, legjobban a kifejtős típusúaknak örülnék.

Figyelt kérdés
Egy időben számtalan helyre írtam önéletrajzot, így mintákat is tanulmányoztam, ahol találkoztam vele és magamra vonatkoztatva is használtam. De valójában szerintetek mit jelent? Ki mit ért alatta?

2021. szept. 1. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A körülöttünk lévő környezetben jelenségek, folyamatok zajlanak. Mindnek számtalan tulajdonsága van, amiket jobban vagy kevésbé vehetünk észre. Azonban mindre van néhány olyan jellemző, amitől az, ami. Ezek lényege, ha elhagyjuk őket, a folyamat teljesen más lesz. Vannak lényegtelen tulajdonságok is, amiket elhagyva, a jelenség kicsit más, de ráismerünk, é ugyanarra gondolunk.

A lényegi látásmód azokat a tulajdonságokat tekinti fontosnak, amelyek a dolgot meghatározzák, méghozzá a meghatározó jelleg erőssége szerint. És legfeljebb kiegészítésként említi a lényegtelen, apró változásokat okozó tulajdonságokat.

Az autó lényege, hogy üzmanyag hajt meg bizonyos kerekeket, amelyek áttételeken keresztül egy többnyire néhány személy tartózkodására alkalmas doboz négy kerekét hajtják meg, és ez a működés a személyek egyikének akarata szerint történik. Ez a lényeg. ezen felül az autónak van formája, mind sok minden másnak is. van színe, ahogy mindennek. vannak kényelmi berendezései, ahogy egy lakásnak is. És még sorolhatunk sok más tulajdonságot, amelyek egyre pontosabban írják le az autót, de ha megváltoztatod, attól az autó autó. Ám ha kivesszük a sofőrt, akkor már nem autó, hanem automata, ami egy új kategória.

2021. szept. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!