Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit szóltok, hogy a "lássátok...

Mit szóltok, hogy a "lássátok feleim szemetekkel, íme por és hamu vagyunk" helyett "baszjad Izüt" lett írott nyelvünk alapköve?

Figyelt kérdés
Ezt szabad lesz tanítani az iskolában? A szöveg Kásler úr jóváhagyásával készült, tehát feltételezem Izü nőnemű, de nem találtam róla pontos információt. Talán az Icu régies alakja volna?

2021. szept. 17. 19:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Köszi, erről még nem is olvastam. Ha beigazolódik, hogy valódi olvasat, akkor nagy valószínűséggel fogják tanítani a sulikban, csak elmondják, hogy az esetben a baszjad nem feltétlenül azt jelentette mint most, hanem azt, hogy nyomni... :D
2021. szept. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%
Baxni ma is azt jelenti,hogy nyomni,megnyomni.
2021. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
14%
Pont lesz*rom az írott magyar nyelv alapkövét. Szeretnék olyan egzisztenciát, ami mellett ez számomra fontos kérdés lehet, mert minden alacsonyabb rendű problémámat megoldottam, de egyelőre az, hogy hiányszakmában dolgozom és idegen nyelven is el tudom végezni a munkámat, nem biztosít nekem ilyen szintű megélhetést Magyarországon.
2021. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ilyen gondolkodással hogy kerülsz a tudományok kategóriába? Milyen céllal jöttél ide kérdéseket olvasni, miközben pontosan tudtad, hogy nem az egzisztenciád javításáról fogsz itt olvasni?

2021. szept. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Kásler professzor is szeretné megnyomni Totovát az erdőben.
2021. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Meglátjuk, hogy átmegy-e a tudományosság próbáján a "felfedezés" ha jól láttam még nem jelent meg releváns peer-review tudományos folyóiratban.
2021. szept. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Honnan veszed ezt a baromságot?!

Mi az, hogy “alapköve”?

Nyelvemlék. A legrégebbiek egyike.

Ami nem azt jelenti, hogy nem volt régebbi, de ez maradt meg a jelen ismereteink szerint, meg az Ómagyar Mária-siralom.


Hogy kerülhetsz te ide ilyen gonosz, félanalfabéta szinttel?

2021. szept. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#1, #2: Nem tudtam hogy a b@szni azt jelenti hogy nyomni. Olyat már hallottam, hogy tolni. De nyomni? Mit kell nyomni Icukán?

#6: Át fog menni a peer review-n, már ezt is bejelentette a tanulmányt megrendelő intézet. Nem fogják hagyni elgáncsolni a magyarságot lenéző körök által, baráti bírákat fognak felkérni a hitelesítésre.

#7: A "B@sszuk meg Icukát" felirat 400 évet vert az eddigi rekordra, ez az első fizikai bizonyítékkal alátámasztott magyar nyelvű megnyilvánulás. Mi nem alapkő neked ezen? Kásler professzor úr már be is jelentette, hogy a lelet fényében a magyar történelem újraírása elkerülhetetlen, és már készülőben is van. Ne becsüld alá a jelentőségét, főleg ne nyilvánosan, nehogy véletlenül te is kapj egy "Megb@sztuk a gyakoris anonimot" feliratot...

2021. szept. 17. 23:45
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
"releváns"-t írtam. Ebbe nem fér bele az, hogy valami "saját magunk által készített folyóirat". Valami rangos külföldi folyóiratban megjelenik angol nyelven akkor már elhisszük. Addig csak találgatás. Több cikket olvastam a témában. Sajnos ez most itt gyorsan politikai kérdés lesz, és nem szakmai az a jelen politikai helyzetet mutatja tisztán és világosan. Majd pár év múlva visszatérhetünk a kérdésre, amikor már nem politikai ideológiai kérdés lesz az egész.
2021. szept. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Valaki elárulná, hogy ezen hol a felirat? Egyedül a c képen látok valamit, de az egyértelműen csak díszítés.

2021. szept. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!