Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Észak-Amerika francia gyarmato...

Észak-Amerika francia gyarmatosítása miért nem lett annyira sikeres és domináns jellegű, mint amilyen az angol volt és lett (napjainkra) maradandó?

Figyelt kérdés
Addig rendben, hogy Québec, és Kanada második hivatalos nyelve (az angol mellett) a francia, és hasonlók, de miért nem jött létre az Észak-Amerikai kontinensen olyan francia nyelv- és kultúra dominálta utódállam, mint például az Amerikai Egyesült Államok/USA?

2021. szept. 23. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben jól ment a gyarmatosítás (Louis-Joseph de Montcalm pl. New York államban is megverte az angolokat: [link] de ne felejtsük el, hogy akkoriban olyan "tökéletes" király vezette Franciaországot mint XV. Lajos, aki minden volt, de jó uralkodó nem, a prédálás jobban ment neki, mint a hadseregek fenntartása a gyarmatokon, de az utódja XVI. Lajos sem volt sokkal jobb.


Az angol kormányzat pénzzel, munícióval támogatta a sajátjait, de a francia kormányzat egy idő után úgy érezte, hogy többet visz, mint hoz, emiatt nem erőltették, és fel is adták.

2021. szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 voltam: [link]
2021. szept. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A franciáknak komoly pénzügyi gondjaik voltak, a forradalom is ebből lett végül. Egy időben volt komoly francia kolonizáció, kivándorlás, mert az ország népessége hatalmasat ugrott, de aztán a fejlődés és Napóleon megoldotta a túlnépesedést. A másik ok, hogy a britek egyszerűen sokkal erősebbek voltak tengeren.
2021. szept. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az 1700-as években számos tengeri háború volt a gyarmattartó európai országok között (amelyek egyébként diplomáciailag kapcsolódtak az európai szárazföldi háborúkhoz, mint pl. az osztrák örökösödési háború, hétéves háború, spanyol örökösödési háború stb.). Ezekben a gyarmattartó országok részt vettek, a tengeren meg ezen háborúk jogcímén egymással háborúztak egymás gyarmataiért. Így pl. fokozatosan az angolok érdekszférájába került Kanada területe, ahonnan kiszorították a franciákat. 1803-ban pedig Napóleon pénzhiány miatt eladta a fiatal USA-nak Lousiana francia gyarmatot, a Missisipi térségéből meg ezért szorultak ki a franciák.
2021. okt. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!