Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan alakulhatott ki ez a...

Hogyan alakulhatott ki ez a szomorú helyzet napjainkra, hogy az arab, iszlám világban napi szintű a robbantás, illetve egyéb terrorcselekmények?

Figyelt kérdés

2021. okt. 4. 08:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
8%

A működő evolúció láthatjuk : a legéletképesebb marad fent. Mi fehérek már nem akarunk dolgozni, elkényelmesedtünk, már nem tudjuk és nem is akarjuk megvédeni magunk. Az erőszakszervezetekre hagyatkozunk, de azok kevesen vannak, meg van kötve a kezük, nem is képesek egy dzsungelharcban felvenni a versenyt a migránsokkal.


Ehhez hozzájön, hogy az európai kormányok tömegével hozatják őket ide és még jogokat is adnak nekik. Európa el fog iszlamosodni. Nekünk majd menekülni kell innen

2021. okt. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Wadmalac ***** válasza:
59%
Mi van, valami USA hazafi szállt be pontozni?
2021. okt. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
12%

#16 az is sántít, hogy Magyarországra sem jöttek robbantani, pedig itt se meg nem értik őket, se segíteni nem akarnak. A dolog azért kicsit összetettebb, és azt te is tudod. A lényeget kell kiolvasni...


Aki a terrorizmust annyira le akarja egyszerűsíteni, hogy egyik odament, másik csúnyát csínált, vagy ilyen olyan a szokása, az nagyjából semmit sem ért a világból, az emberi akaratból és az emberi érzésvilágból. A manipulációkról, áttételes hatásokról meg már ne is beszéljünk, annyir elbonyolítják.


A terrorizmus egyes eseteinél viszonylag jól meg lehet találni azt anéhány fő okot, de még ezt is sok egyéb árnyalja. A legtöbb azonban ennél sokkal összetettebb.


Ne mállom meg, hogy egy hirhedt esetet ne említsek. Nagyjából mindenki ismeri Dzsihád Johnt, az IS nyilvános lefejező emberét. A szülei Angliában élnek most is, békésen. A srác kiskorában ambiciózus sportoló volt, eltanácsolták, mint Magyarország miniszterelnökét. Aztán informatikus akart lenni, sehová sem sikerült bejutnia, pedig minden tesztje az elsők között volt. Többször elkapták mint "külföldi potenciális bajkeverőt", soha semmit sem tudtak rábizonyítani, mert nem csinált semmit. Mikor egyszer ismét elkapták és kihallgatták, a tisztnek átkozódva mondta el, milyen gazemberek ők. A tiszt elgondolkodott, majd azt mondta. magának ebben az országban soha nem terem babér, mage egy nyomorult bevándorló, és előbb utóbb jogosan kapjuk el. Tűnjön el innen - és elengedte. A fiatalember megértette, és másnap eltűnt. Igen rövid időn belül feltűnt Szíriában, mint az angolszász emberek esküdt ellensége. No így is keletkeznek terroristák.

2021. okt. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
88%

23

Ez egy szintiszta propaganda szöveg.

MINDEN sportklub vadássza a tehetséges sportolókat, a sportoló származásátó fuggetlenül, nézd mennyi barna bőrű ember van a különböző nemzeti csapatokban. Ha ez a gyilkos jó sportoló lett volna, nem tanácsolták volna el.

Az informatikus cégek ugyanigy vadásszák a tehetséges embereket, hiszen belőlük élnek.


Azon kivül egy bevándorlónak mindenütt nehéz, pld a magyaroknak se könnyű elkezdeni az életet nyugaton. Ennek ellenére valahogy nem túl sokszor hallok magyar terroristákról sem Franciaországban, sem Angliában.

2021. okt. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
66%

24 vagyok

Franciaországban élek 19 éve. Úgy jöttem ki, hogy a nyelvet sem tudtam, és az angolom is döcögött. Éttermekben mosogatással meg takaritással kezdtem, pedig én valóban programozó vagyok. Csak akkor sikerült elhitetnem, hogy tényleg jó vagyok a szakmában, amikor már folyékonyan beszéltem franciául. Ma már saját lakásom van egy valóban jó környéken.

2021. okt. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
16%

Nem hiszem, hogy képes vagy megítélni, mi propaganda szöveg. Miért gondolod, hogy én jobban elhiszem a te tapasztalataidat, mint te az enyémet. Nem ismersz, miért tételezel fel olyasmit, amiről fogalmad sincs, maximum általános sztereotípiákat emlegetsz. Ugyanakkor fehér létedre elmeséled, mennyire nem fogadtak be a franciák. Nem is, mert náluk a nyelv fontos az angolokkal vívott presztizsharcban. Ha ott vagy, látogass el Marseille-be és érdeklődj az araboknál, mire az a nagy felindulás ott. Nem biztos, hogy válaszolnak, mert kérdezni tudni kell. Főleg metanyelven.

Nézd meg itt az egyes válaszok megítélését. Sablon, asszociáció tapasztalat nélkül. Miért mentél el, talán itt nem volt jó? Hiszen vadásszák a jó informatikusokat. Vagy a jelző nem stimmel? A dolgok kicsit összetettebbek, mint az szimpla megítéléssel látszik.

2021. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!