Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A régebbi korokban élő emberek...

A régebbi korokban élő emberek (általánosságban) sokkal/jóval keményebbek-szívósabbak voltak, mint amilyenek a mostani, 21. századi utódaik?

Figyelt kérdés

2021. okt. 5. 18:44
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
25 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akik megérték a felnőttkort, azok igen.

A gyerekeknek több, mint a fele meghalt, ezek a „gyenge” emberek most mind elélnek gond nélkül 60-70 éves korukig, ha nem éri őket valami baleset.

Btw én meg sem fogantam volna a modern orvostudomány nélkül.

2021. okt. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szívósabbak voltak különféle segédeszközök nélkül, de ez nem jelenti, hogy jobb volt az életminőségük, mint nekünk segédeszközökkel. Na meg elég hamar lestrapálódtak.
2021. okt. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
86%

Bizonyos szempontból igen. Szinte mindenki rá volt kényszerülve a testmozgásra, miközben kevesen tudták magukat túl nagy kalóriatartalmú ételekkel túlenni.


Viszont az általános egészség sokkal nagyobb kockázatoknak volt kitéve.


Szerintem egy mai átlagos betanított melós, aki napi 8-12 órában betont kever egy kerítésgyártó kisvállalkozónál, jóval szívósabb és túlélőbb gyerek, mint mondjuk egy átlagos 1600-as évekbeli birkapásztor.

Ez már egy huszonéves informatikusra nem igaz, ha az egérnél nehezebb dolgot nem mozgatott még életében.

2021. okt. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
Több száz évvel ezelőtt még nem tartott az orvostudomány sehol, így a gyenge, beteges emberek meghaltak, csak az erős, "szívós" emberek maradtak életben. A mai világban már nagyon sok beteg embert is életben tudnak tartani, ezért az átlagot nézve sokkal gyengébb most a többség, mint régebben. Én ha választhattam volna, szívesebben éltem volna a múltban, mint a jelenben. Egy olyan világban a túlélés sokkal kevesebb nehézséget okozott volna számomra, mint a mostani életem.
2021. okt. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!