Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan születnek az efféle...

Hogyan születnek az efféle statisztikák?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam egy cikket, hogy különböző országokban mekkora a férfiak átlagos péniszmérete.

Azért merül fel bennem a kérdés, mert ahogy olvasgatok bizonyos nyilvánosságra hozott üzeneteket akár magyar, vagy angol nyelven, olyanokat nem nagyon lehet látni, hogy 20cm alatti méretet említene bárki, közben a legtöbb országban az átlag 20cm alatt van.

Ez hogy jön ki?

(Amire én gondoltam, az az eladott óvszerek méretének a statisztikája alapján történt becslés, mást nem nagyon tudok elképzelni, mert akinek rövidebb, az nem szokott ilyen témákról írni).


Vannak még hasonló statisztikai adatok, aminek nem egyértelmű az adatok forrása.



2021. okt. 14. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Lemerik, mikor megszuletsz, aztan lemerik mikor meghalsz, majd a ket adatbol atlagot vonnak.
2021. okt. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Van, ahol x emberen végzett méréssel, a legtöbb helyen viszont önbevalláson alapuló kérdőívek alapján.

Más, amit sörözés közben mond az ember, meg más, amit egy anonim kérdőíven. Bár utóbbin is felfelé hazudik a többség, de nem annyit, mint amennyit szóban szemtől szembe füllent a haverjainak.

2021. okt. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdőív. Természetesen nőket kérdeznek...
2021. okt. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mindig öszintén megmondom hogy 32cm .
2021. okt. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Nem az átmérőt kérdezték!
2021. okt. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!