Száműzhetnénk istent?

Figyelt kérdés

"Legyőzhetnénk" istent, ha megszüntetnénk a halálfélelmet az emberben. Mivel isten egyetlen dologgal tud sakkban tartani minket:a halállal. Az örökké ismeretlen lesz. De ha nem félnénk tőle, eljelentéktelenedne, és istenre sem lenne szükség. Szerintem a halálfélelem legyőzése a kívánt állapot, úgy, hogy nem hiszel a halál utáni életben.

Primitíven hangzik, de ne szó szerint értsétek

16/f



2021. okt. 19. 14:46
1 2
 11/19 Phoney ***** válasza:
46%

Nagyon aranyos, amikor valaki áltudományos érvekkel akar nekimenni a vallásoknak. Milyen tudományterület állítja, hogy a halálfélelem generálja a vallásokat? Kultúrantropológia? Nem. Mélypszichológia? Nem. Vallástudomány? Ja, nem. Mert hogy a teológia nem érdekel, az egy dolog.


Azt még elmesélnéd, hogy a kereszténység előtt Európa összes civilizált vallásaiban (beleértve a zsidóságot) miért nem létezett mennybemenetel a mezei paraszt számára, hogyha a halálfélelem miatt találták ki őket? Merthogy az egyetlen ókori túlvilági opció, az ALVILÁG, a Gilgames-eposz óta minden civilizált európai vallásban egy ocsmány hely volt. Gondolom te is szívesebben vállalnád a poklot az elmúlás helyett, ellenkező esetben nem tudom, mit akartál mondani.

2021. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek nem akarnak tudatában lenni annak, hogy isten nélkül tudnak élni? Nem vonzza őket a szabadság?"

Ezt a kérdést így szó szerint tedd fel a vallás kategóriában, és okulj a válaszokból.

2021. okt. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
12es ott csak fanatikusok vannak, akik bibliai idézetekkel indokolnak mindent
2021. okt. 20. 06:28
 14/19 Wadmalac ***** válasza:
50%

Önmagában az istenhit semmiféle gondot nem okoz.

Ha egy vallás ehhez vett szabályai mondanak ellent az egészséges emberi szabadságnak, az más téma.

A vallásokban van mit támadni.

De magában az istenhitben nincs.

2021. okt. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig a vallásban, mint eszmében jobb hinni, mint istenben
2021. okt. 20. 07:23
 16/19 anonim ***** válasza:
45%

Azért szerintem kicsit mélyebb téma az Isten dolog ahhoz,hogy egy nyegle unatkozó tini szàműzni tudja okostelefonnal a kezében.

Nem vagyok nagyon vallásos és 16eves koromban én is pont így gondoltam a témára, de azért azóta láttam eleget, hogy lássam nem lehet simán ilyen fekete-feheren gondolni a témára pedig még nem vagyok 30. Meg amúgy is minek szàműzni valamit amit te épp nem kedvelsz? Matekot is "száműznéd" mert túl bonyolult? Valaki abban leli a lelki megnyugvást, hogy egyenleteket számol.vannak ilyenek is. Merthogy az Isten pont erről szól, sokan hozzá menekülnek és az Isten gondolata ad nekik boldogságot és lelki erőt a hétköznapokban. Épp ezért ez nem tudományos kérdés soha nem is volt és már beteges, hogy az emberek folyamatosan isten VS tudomány csatát akarják lejátszani, amikor mindkét oldalról kijelentik azok akik elmélyültek az egyik témába, hogy erre a szembeàllítàsra nincs szükség. A kettő nem ugyanarról szól. Az egyik belső lelki szükséglet a másik az anyagi világ megismeréséről szól.

2021. okt. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Wadmalac ***** válasza:
45%

"Szerintem pedig a vallásban, mint eszmében jobb hinni, mint istenben"


Szerinted.

A történelem meg sokszorosan bizonyítja, hogy az ateista "vallások" is képesek iszonyú kárt okozni. Lásd kommunizmus.

2021. okt. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

A száműzésről jut eszembe Hofi. A Barátság kőolajvezeték építésén dolgozó munkásokat is szórakoztatta Szibériában egy előadással. Elég csípős poénok és Kádár paródia is volt a műsorában. A szünetben a kinti munkásokhoz rendelt politikai tiszt odasietett hozzá és azt mondta:

- Hofi elvtárs, finomabban szidja a rendszert, kérem. Még száműznek minket a poénjai miatt!

- Száműznek bennünket? Innen? Hova?

Szóval így jár az, aki Szibériában száműzetésről beszél.

De vajon lehet-e száműzni istent? Vagy elbújni előle?

Csak költői a kérdés, és én sem tudom megválaszolni, de a nekem legkedvesebb olvasmány Istenről nem a Biblia, hanem Karel Čapek: Az utolsó ítélet c. novellája.

[link]

2021. okt. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
46%
Vaaaaagy megtérsz és átadod magad a Krisztusnak és örök életed lesz. Egyénként az Isten nem tart egy embert sem sakban a döntés a tiéd.
2021. okt. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!