Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A társadalom valóban validálja...

A társadalom valóban validálja annyira a szebb embereket, hogy átlagban nagyobb önbizalmuk épüljön ki társas téren?

Figyelt kérdés
2021. nov. 8. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
nagy átlagban igen.
2021. nov. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Van ilyen tendencia. Ez azt eredményezi, hogy ha valaki nem annyira "fotogén", a társadalmi értékeltséghez egyéb kvalitásokat is fel kell hogy mutasson.

Sajnos sok esetben a jó külső együtt jár azzal, hogy a társadalmi jó pozícióhoz önmagában elég és nincs is késztetés egyéb kvalitások fejlesztésére.

Szóval igen, néha van alapja a buta cicababa sztereotípiának, bár sok szép, de intelligens ember sérelmére általánosítássá vált.


Fontos viszont kihangsúlyozni, hogy a jó külső hosszútávú társadalmi magas értékeltséghez más kvalitás nélkül lóxar. A butaság még gyorsabban felszínre kerül olyanoknál, akik a jó külső miatt jobban fókuszban vannak, tehát a bukta is nagyobb.


Szóval, ne értékeljük túl a jó külső előnyeit, mert van hátulütője is dögivel. Fellép egy állandó társadalmi bizonyítási elvárás velük szemben, ahol bizonyítaniuk kell, hogy nem csak szépek, de másban is értékesek, plusz rengeteg negatív benyomást kapnak irigyektől.


Az élet nem fenékig tejfel. Cuki pofikával sem.

2021. nov. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2


“Fontos viszont kihangsúlyozni, hogy a jó külső hosszútávú társadalmi magas értékeltséghez más kvalitás nélkül lóxar. A butaság még gyorsabban felszínre kerül olyanoknál, akik a jó külső miatt jobban fókuszban vannak, tehát a bukta is nagyobb.“


A minap láttam egy youtubert aki kalandor és országokat látogat. Egyik videójában volt egy meghívott srác. Épp India egyik nagyvárosának nyomornegyedében voltak és azt kérdezte tőle, hogy mi a véleményed erről a helyről. A srác feltűnően jól nézett ki és csak annyit mondott fél mosollyal, hogy itt nagyon sok az ember! Erre totális pozitív és helyeslő válasz a youtubertől. Arra godoltam, ha én adtam volna a választ tuti máglyán égetnek meg! :) Ez egy tipikus esete annak, hogy a jó külső mellé teljesen kezdetleges intelligencia és szociális skillek is elegnedőek, simán lehet haladni a társadalmi ranglétrán. Magyarán ha nem vagy segg lusta akkor garantált a siker.

És eszembe jutott, hogy hány ilyen szituációt láttam már amikor mondott egy szép ember egy nagy semmit a többi körülötte mint valami próféta szónoklatára, úgy reagáltak.


Éppen ezért nem vagyok biztos abban, hogy a butaság felszínre kerül, mert magához a buta megnyilvánuláshoz simán tudnak pozitív indítékot képzelni az emberek. Csak viccel, csak marhul, csak szivat, csak szójátékot csinál, stb. Meg egy teljesen jószándékú, ártatlan megnyilvánuláshoz is tudnak teljesen rossz szándékot társítani. Ez ugye nagyban függ attól milyen ösztönös érzelmi töltet van az emberekben valakivel szemben, mert átlag intelligencia mellett én azt látom az érzelmek nagyban befolyásoljak a gondolkodást. tehát nem megy az érzelmek felismerése és felülírása. Ez úgy 110, de inkább 120-as IQ felett indul be, szvsz.


“Szóval, ne értékeljük túl a jó külső előnyeit, mert van hátulütője is dögivel. Fellép egy állandó társadalmi bizonyítási elvárás velük szemben, ahol bizonyítaniuk kell, hogy nem csak szépek, de másban is értékesek, plusz rengeteg negatív benyomást kapnak irigyektől.“


A tanulmányok alapján amiket olvastam ilyen szituáció akkor áll fenn a legtöbbször, amikor bizonyítaniuk kell egy nem túl vonzó külsejű ám magasabb pozícióban levő (felettes) és magasan intelligens személy előtt. Főleg azonos nem esetében.

2021. nov. 9. 11:14
 4/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A minap láttam egy youtubert... A srác feltűnően jól nézett ki és csak annyit mondott fél mosollyal, hogy itt nagyon sok az ember! Erre totális pozitív és helyeslő válasz a youtubertől."


Ezt a "nagyon sok az ember" választ elég sokféleképpen lehet értelmezni.

Te eldöntötted, hogy a butaság jele.

Én meg azt mondanám, hogy iszonyat sok, diplomatikusan rejtett tartalom van mögötte.

A legfinomabb utalás a végtelen nyomorra.


"Meg egy teljesen jószándékú, ártatlan megnyilvánuláshoz is tudnak teljesen rossz szándékot társítani."

Könnyen lehet, hogy pont ezt tetted feljebb.


"A tanulmányok alapján amiket olvastam ilyen szituáció akkor áll fenn a legtöbbször, amikor bizonyítaniuk kell egy nem túl vonzó külsejű ám magasabb pozícióban levő (felettes) és magasan intelligens személy előtt."

Az konkrétan pont az irigységből kiinduló szép és buta sztereotípia példája. De nem ez a túlnyomó. Az élet bármely helyzetében előállhat.

És pont az előítéletes emberektől, akik szerinted pont hogy pozitívra mérlegelik őket. Nos, nem.

2021. nov. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4


“Én meg azt mondanám, hogy iszonyat sok, diplomatikusan rejtett tartalom van mögötte.

A legfinomabb utalás a végtelen nyomorra.“


Igen, egyszerű közhelyes tőmondatokba is lehet bölcsességet és értelmet belelátni. Pont erről beszélek amúgy. Egyébként nem sugárzott az értelem a srácról, egyértelműen csupán nem jutott semmi okosabb eszébe ezért a legkézenfekvőbb választ adta, ami igaz, és megcáfolhatatlan, ugyanakkor nyilvánvaló. Magyarán a könnyebbik utat választotta és úgyis learatta a babérokat.


“Az konkrétan pont az irigységből kiinduló szép és buta sztereotípia példája. De nem ez a túlnyomó. Az élet bármely helyzetében előállhat.“


Az is elég gyakran hallható válasz amikor a szép emberek könnyebb életére hívja fel valaki a figyelmet, hogy egyszerűen csak irigy. :)


Hohó, verseny van az élet minden területén, nem mindegy, hogy Ferrarival vagy Trabanttal nevezel!

2021. nov. 9. 12:16
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

"Igen, egyszerű közhelyes tőmondatokba is lehet bölcsességet és értelmet belelátni."

Mert néha bizony benne is van.


"Egyébként nem sugárzott az értelem a srácról"

Ergo, neked sikerült a külső alapján egy ilyen előítéletet összehozni. Ami vagy igaz, vagy nem.


"Magyarán a könnyebbik utat választotta és úgyis learatta a babérokat."

Nos, mert minimum humortartalma van.

Szerintem ennek a külsőjéhez semmi köze.


"Az is elég gyakran hallható válasz amikor a szép emberek könnyebb életére hívja fel valaki a figyelmet, hogy egyszerűen csak irigy. :)"

Mert nagyon gyakran tényleg csak az.

Éppen, mert feltételezi a jó külsővel együtt járó könnyebb életet.


"Hohó, verseny van az élet minden területén, nem mindegy, hogy Ferrarival vagy Trabanttal nevezel!"

Attól függ, milyen verseny és mi a győzelemhez szükséges képesség.


És nagyon sokszor nem a szépségtől Ferrari és győztes valaki.

2021. nov. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem unod még? Ahelyett, hogy egész nap az interneten sajnáltatod magad, meg csúnya-szép párhuzamokat vizionálsz, próbálj meg valahogy máshogy sikeres lenni. Stephen Hawking a világ egyik leghíresebb fizikusa volt, pedig sokkal nagyobb hátránya volt a csúnyaságnál.
2021. nov. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7


Stephen Hawking kb 1 születik a 7 milliárdból. Nagyon rossz példa. De sajnos ő sem tudta megtartani a barátnőjét…. Mert a szép lelke nem volt elegendő, a testiség is kell.

2021. nov. 9. 22:48
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"De sajnos ő sem tudta megtartani a barátnőjét…. "

kiről beszélsz, Hawking otthagyta a feleségét az egyik ápolójáért (aki aztán a második felesége lett)

2021. nov. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
Szóval ez a kérdés is incelségi bizonyítékgyártó próbálkozás akar lenni?
2021. nov. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!