Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Platón műveit milyen sorrendbe...

Platón műveit milyen sorrendben érdemes olvasni?

Figyelt kérdés

Megvan nekem a három kötetből álló műveinek gyűjteménye. Eddig amiket olvastam tőle: Philébosz, Timaiosz, Kritiasz, Gorgiasz.

Van valakinek rálátása esetleg és tudna valamilyen tippet adni? Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget! :)



2021. dec. 29. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen sorrendben olvastam még annó:Hippiász, Euthüphron, Kritón, Lüszisz, Lakhész, Kharmidész, Protagórász, Phaidrosz, Euthüdémosz, Gorgiasz, Menón, Theaitétosz, Szofista, Az államférfi, Parmenidész, Kratülosz, lakoma, Phaidon, Philébosz, Állam, Timaiosz, Kritiász, Törvények
2021. dec. 30. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a jó tippet :D

Egyébként filozófiát tanultál? Vagy csak érdekelt Platón világszemlélete?

2021. dec. 30. 13:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit! Nem filozófiát tanultam, a hivatásom állatorvos, olvasni pedig csak egyszerűen szeretek. Minden napom olvasással fejezem, a téma pedig változó. De nagyon érdekes hogyan látták a régi bölcsek a világot.


Első voltam

2021. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Olvasni tényleg nagyszerű.

Igen, egyetértek azzal, hogy ők hogy látták a világot. Történelmet fogok tanulni az egyetemen, illetve érdekel a teológia is, és hallottam, hogy az első keresztény egyházatyák is Platón műveiből használtak fel remek gondolatokat, ezért elkezdtem én is olvasni Platón műveit a Biblia mellett :) vannak közös pontok, és persze ellentétesek is, de a hasznosat az ember jóra tudja használni.

Hívő vagyok egyébként :)

2021. dec. 30. 13:47
 5/6 anonim válasza:
Én filozófiát tanulok és az egyetemen különböző filozófiai diszciplínák keretein belül szóba került Platón (etika, esztétika). Első félévben mi a Lakomát, az Iónt, a Phaidroszt és az Államot olvastuk tőle. Ha gondolod írj bátran.
2022. jan. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ment a zöld pacsi mindkettőtöknek ;)
2022. jan. 4. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!