Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Érdekelne, hogy a partraszállá...

Érdekelne, hogy a partraszállásnál, hogyan "sorsolták" ki, hogy ki legyen elől a ladikokban? Nem hiszem, hogy voltak önként jelentkezők, nagyobb a valószínűsége hogy ha elől vagy, te halsz meg elsőnek, nem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 7. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt voltak önként jelentkezők,nem csak itt,hanem más harci területen is. Másrészt a vezetők adták ki a parancsot,hogy ki mikor üljön csónakba. A katona pedig teljesítette a parancsot.
2010. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
aki nem teljesítette a parancsot, azt hadbíróság elé állították, vagy a tisztje ott helyben lelőtte, mert a pánik az tömeghisztériába torkollhat.
2010. szept. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2010. szept. 7. 21:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem volt különösebb parancs, sorban feltöltötték a hajókat és kész.
2010. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes egységeknek van egy helye a hadrendben: elővéd, fő sereg, utóvéd.

Aki elöl (nem elől!) van, az többnyire bátrabb szokott lenni és nem fut csak úgy el.

Amióta hadseregek harcolnak, ez mindig így megy...

amúgy meg nem biztos, hogy az elővédben meghalnak: ha pl. észrevétlenül tudnak támadni.

2010. szept. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de nem tudom mennyire hiteles mondjuk a Ryan közlegyén c. filmben a partraszállás jelenet, ott pl esélyük sem volt :-\
2010. szept. 8. 07:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van a Nagy vörös egyes című filmben. Van egy partraszállásos jelenet. Kiérnek a partra majd előrébb fel kell robbantani a szögesdrótakadályt. A bomba már oda van készítve, de nincs aki aktiválja. A vezető elkezdi sorolni a számokat "1". A katonának aki a számát hallja, oda kell futnia. Mikor lelövik jön a következő "2,3,..". A 3. már halott, ki se jutott a partra. Jön a 4. A 8. nem nagyon akar menni. Elindul, de a golyók elöl egy fedezékbe hasal. A szakaszvezető mellé lő a homokba. "-Menjen, vagy a kövezkező pontosabb lesz", vagy valami ilyesmit mond. Elindul, lelövik. Azt hiszem a 9. vagy a 10. jut el a bombához.
2010. szept. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Húú láttam azt a filmet, azt hiszem M. Hamill játszott benne nem? Emlékszem rá, kicsit azért borzasztó, hogy tényleg így történt/történhetett :-\
2010. szept. 8. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!