Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az emberiség (kifejlődése...

Az emberiség (kifejlődése óta) szinte kódolva van rá, hogy az idő előrehaladtával egyre nagyobb államokat és birodalmakat hozzon létre, még úgy is, hogy ehhez felfoghatatlan méretű brutalitásra és kegyetlenségre van szükség?

Figyelt kérdés

2022. jan. 13. 20:44
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
17 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Bizony, például az EU elődje, az EGK is milyen brutálisan és kegyetlenül jött létre: hat európai ország vezetője brutálisan összeült, és kegyetlenül megszavazta, hogy ezentúl egy nagyobb egységben működnek tovább.

Aztán ebből az EU is úgy jött létre, hogy az akkor már 12 tagállam egy brutális és kegyetlen demokratikus szavazás során eldöntötte, hogy egy még nagyobb birodalom részévé kívánnak válni. Ilyen brutálisak és kegyetlenek ezek az emberek, nem lehet bírni velük, látod...

2022. jan. 14. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül például Nyugaton a 9. században sokkal nagyobb kiterjedésű országok jöttek létre mint amilyenek akár most vannak, ezek a birodalmak aztán az évszázadok alatt felaprózódnak, és kialakul belőlük Franciaország és kisebb hercegségek, a Német-Római Birodalom, a sok többé kevésbé önálló kisterületű hercegségekkel, királyságokkal, és az olasz terület is elég jelentős mértékben felaprózódik.
2022. jan. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
53%

Bezzeg a kőkorszakban, amikor az ember még nemhogy országokat, de városokat se tudott elképzelni, mert képtelen volt idegenekkel együttélni, az élet rendje pedig az volt, hogy a szomszéd falvak pedig olyan természetességgel öldösték egymást, mint ahogy ma focimeccsre járnak, az nem volt felfoghatatlan mértékű brutalitás, egyszerűen csak ilyenek ezek a fiúk!


A brutalitást félretéve pedig, nincs kódolva. Az kulturális vívmány, hogy képesek vagyunk az alapvetően törzsi természetünket "meghekkelni", és a törzsi kultúráknál összetettebb társadalmakat, azaz civilizációkat fenntartani, és mivel a nagyobb társadalom meg tudja hódítani a kisebbet, ezért egyrészt a versenyhelyzetből következik a törekvés – már amikor előnyös –, másrészt éppen a relatív béke iránti vágyból. A történelem legnagyobb részében igaz volt, hogy minél kisebb társadalmakbólt állt az emberiség, annál nagyobb rendszerességgel öldösték egymást – Falvak, városállamok, majd kis országok.

2022. jan. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!