Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az Árpádsávos vagy a piros-feh...

Az Árpádsávos vagy a piros-fehér-zöld trikolóros zászló illeszkedik jobban a magyarsághoz, nemzethez (történelmi, kulturális, szimbolikai, stb értelemben)?

Figyelt kérdés

2022. jan. 26. 10:14
A kérdező szavazást indított:
Árpádsávos zászló
Piros-fehér-zöld trikolor zászló
25 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Mivel Magyarország sok termőfölddel bír, így a növénytermesztés meghatározza az identitását, és ezért kell a zöld szín.


Ráadásul a modern világban már jó régóta befutott a trikolór-zászló, nemzetközi szinten elismert ez a szimbólum, míg az árpádsávos zászlóról a többség azt se tudja, hogy eszik-e vagy isszák.


Ráadásul a trikolórt elég két helyen összevarrni, míg az árpádsávosat... - valahol ez is szempont egy szimbólum elfogadhatóságát illetően. A tarkább általában szebb is - a színek sokfélesége gyönyörködtet!

2022. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sokkal jobban illik hozzánk a forradalom zászlaja, mint egy réges rég lecsengett dinasztia lobogója.
2022. jan. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 meszike91 ***** válasza:
83%
Az árpádsáv sose volt nemzeti jelkép. Amikor valóban használták állami jelképként akkor még nacionalizmus se volt. Nem az határozta meg az emberek identitását hogy ki milyen nyelvet beszél. A magyar nemes nem tekintette nemzettársának a magyar parasztot. A natio hungaricának se voltak részei a parasztok, hanem csak a nemesség.
2022. jan. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 TappancsMancs ***** válasza:
52%
Szerintem kb mindegy, a piros csíkos is szép lenne és jó ez is ami most van.
2022. jan. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 MDaniel98 ***** válasza:
29%
Mivel az Árpád-házhoz már jórégóta semmi közünk nincsen, ezért én is a trikolórra voksoltam.
2022. jan. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 TappancsMancs ***** válasza:
86%
Az is a magyar történelem része, szóval mégis van hozzá közünk. Hogyne lenne. Az is szép tudna lenni, bár elsőre szokatlanul hatna az emberek többségének, nyilván. Szerintem nem szükséges egyből lehúzni azt ha valaki ilyen kérdést tesz fel. Teljesen rendben van a kérdés. És meglepő, hogy még mindig tartja magát az a nézet, hogy aki a magyar történelemmel foglalkozik az ... ilyen, meg olyan. Minden országban foglalkoznak a saját régmúltjukkal és ez teljesen normális.
2022. jan. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Az Árpád-sávos zászló a királyság jelképe volt. Ha megnézed 1000-től egészen a Habsburgokig a jelen volt magyar zászlón (Mátyás, Nagy Lajos, Zsigmond stb).


A Trikolor a független köztársaság jelképe (most nem igazán jellemzi a jelenlegi helyzetet). Fun fact, hogy a Pirosat és Fehéret az Árpád-sávból vették át, majd tették hozzá a Zöldet, mint a szabadság/függetlenség jelképét.


Személy szerint nekem az Árpád-sávos zászló sokkal jobban tetszik, mint a mostani. Ugyanakkor a mostani a lobogó jobban illusztrálja az országot, és persze külföldön is már jól ismerik. Na persze sokszor tévesztik Tádzsikisztán zászlajával..

2022. jan. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Az árpád sávos lobogó sajnos súlyosan diszkreditálódott a XX. században, mert a szélsőjobbos, fajvédő szervezetek, különösen a nyilasok használták jelképrendszerükben.
2022. febr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Ott vannak az amcsik gyakorlatilag az árpád sáv az EU zászlón lévő csillagok sorba rendezésével szóval elavultnak nem lehet nevezni.


Viszont az a baj hogy nagyon össze fonódott a nyolasokkal ami meg ugye nem igazán pozitívum.


Az viszont hogy melyik korba találták ki nem lényeges mivel a címerünkbe is benne van

2022. ápr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
7# meg néhány elvetemült az olasszal
2022. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!