Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A konzervatív embereket miért...

A konzervatív embereket miért irritálja annyira a liberalizmus?

Figyelt kérdés
Miért nem tudják lenyelni, hogy valaki vállalja a felelősséget, ami azzal jár, hogy nem kötött hagyományok szerint él?
2022. febr. 12. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Konzervatívként írom, hogy szerintem mindenki úgy él, ahogy akar, azt gondol, amit akar, engem nem igazán érdekel. Én konzervatív értékeket vallok a saját életemben, de nem akarom másra erőltetni. Ezzel a nézetemmel szerintem liberálisabb vagyok, mint az, aki manapság liberálisnak vallja magát.


Ugyanis a másik oldal már nem ilyen, nem mondhatok nyilvánosan azt, amit akarok, mert rögtön hímsoviniszta, náci és nem tudom, mi leszek a szemükben. Azaz véleményterror van és egy csomó fogalmat kisajátítottak maguknak, amikkel csak úgy dobálóznak. Ez már nem liberalizmus, és nem a szabadságról szól, a mai liberalizmus az inkább erőszakosan nyomul és a vélemények sokfélesége helyett azt akarja, hogy mindenkinek az legyen a véleménye, mint neki, vagyis mindenkinek ugyanaz legyen a világról alkotott elgondolása, mindenütt meleg zászló lobogjon és hogy mindenki fogadja el az undorító LMBTQ-t. És ez valóban irritáló már.

2022. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
A mai "liberális" gondolkodás leginkább radikálisan balos. Ráadásul a képviselői meglehetősen erőszakosak, legyen szó a médiáról, a cancel culture-ről, vagy épp a BLM és antifa utcai harcosokról.
2022. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Én nem vagyok konzervatív. De úgy látom, hogy az utóbbi években gyakorlatilag teljes mértékben megszűnt a párbeszéd a politikai oldalak között. És itt nem csak magyar politikára gondolok, hanem globálisan.

A jobboldaliaknak olyan torz elképzelései vannak arról, hogy mit gondol egy baloldali, hogy gyakorlatilag nem is lehet egy kategóriában említeni a valósággal. És minden adandó alkalommal hiper-agresszívan lenyomják a torkunkon azt, hogy mi lenácizzuk őket ha nem imádják a melegeket. Őszintén, le se szarom a melegeket.


A baloldal próbálna valamit tenni azért, hogy 100 év múlva ne három ezertrilliárdos kezében összpontosuljon a globális vagyon 80%-a. Mert hogy egyre gyorsabban erre halad a világ.

A jobboldal pedig ragaszkodik ahhoz, hogy a baloldalt csak az transzneműen WC-re járási szokásai érdeklik. Közben én még SOHA életemben egyetlen egyszer se találkoztam olyan emberrel a baloldalon, akit ez érdekelt volna. De mi hiába mondunk bármit, beleütközünk abba a falba, hogy transznemű WC-k, meg melegek vannak valamelyik vadkapitalista tech-monopólium legújabb reklámjában, filmjében. És mint tudjuk, a vadkapitalista tech-monopóliumok azok nagyon baloldaliak ám...


Szóval, amíg nem tud a két oldal megegyezni, hogy egyikőnket se érdekli ez az egész kultúrharc hülyeség, és csak egy nagy figyelemelterelés az egész, addig mindkét oldal csak egyre frusztráltabb lesz a másiktól. Engem legalábbis meglehetősen frusztrál, hogy kb. 5 éve a globális politika ott tart, hogy a jobboldal mutogat a baloldalra, hogy cancel culture meg akármi, a baloldal meg mentegetőzik, és semmilyen valódi jelentőségű ügy nem halad semerre.

2022. febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

"vállalja a felelősséget, ami azzal jár, hogy nem kötött hagyományok szerint él"

Nem, sokan nem vállalják.


"konzervatív embereket miért irritálja annyira a liberalizmus?"

Amiért fordítva is. Minden oldalon vannak olyanok, akik minden áron meg akarják mondani a másiknak, hogy mit gondolhat.


Engem, csak az idegesít, ha meg akarnak téríteni.

2022. febr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a politikai kérdést azzal lehetne párhuzamba állítani, hogy pl:

Reklámoznak a Tv-ben egy új terméket, amiben elmondják, hogy az milyen jó lenne nekem a hagyományos termékkel szemben.

Megyek megvenni ezt az új terméket, hogy kipróbáljam.

Azt tapasztalom, hogy a hagyományos termék jobb volt az újnál.

Ennek ellenére reklámozzák tovább a Tv-ben, de mivel én tudom, hogy nekem nem vált be az új termék, ezért én inkább maradok a hagyományos terméknél.

Ezek alapján én most kirekesztő vagyok az új termékkel kapcsolatban, mert nincs rá szükségem?! :,D

2022. febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem a liberalizmus irritál, hanem hogy milyen szinten próbálják ezt lenyomni az emberek torkán. És ezzel nem azt mondom hogy konzervatívoknál nincsenek meg az ilyenek, csak éppen jelenleg kevesebb hatalommal rendelkeznek, nem olyan befolyásosak, ezért nem tűnnek fel annyira.


Alapvetőnek tartom hogy az ember eldönthesse miben hisz, mit tart fontosnak, hogy él. Ezért gyűlölöm a mostani propagandát, mert ez konkrétan bele akar kényszeríteni, hogy abban higgyek amiben ők. És nincs középút sokaknál, hogy majd én konzervatív vagyok, te liberális, és akkor amég nem basztatjuk egymást addig békésen elvagyunk. Ehelyett a "ha nem velünk vagy, akkor ellenünk" alapján basztatnak mindenkit aki nem liberális/nem olyan szinten mint ők. És megint félreértés ne essék, nem azt mondom hogy nincsenek normális liberálisok, akik mellett lehet létezni (van is egy ilyen barátom, pont tegnap este vitattuk meg a témát).

2022. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, hogy a liberálisok sokkal intolleránsabbak a konzervativokkal mint forditva.

Ezt néhány statisztikai is igazolja. Valoszínű a progresszív forradalmi radikalizmus miatt, addig a konzervativok sokkal inkább cinikussak.

2022. febr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Liberálisok =/= lmbtqia + cancel culture + transzvécét mindenhova + "kirúgatunk egyetemi oktatókat, mert nem használják az új névmást, amit tegnap találtunk ki". A liberális nálam nem a szélsőkultúrbalt jelenti.
2022. febr. 12. 23:47
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"A liberális nálam nem a szélsőkultúrbalt jelenti."


Szóval van egy saját definíciód. Neki is van egy saját definíciója. Ő azt utálja, akit a saját definíciója jelent számára.

2022. febr. 13. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#8 ahogy olvashattad is, a liberalizmus nem irritál senkit, csak a nagyon szélsőséges hozzáállása néhány liberalista csoportnak.


De ez meg fordítva is igaz, a szélsőjobbos csoportok ugyanúgy irritálják a jóérzésű embereket mint a szélsőbalos csoportok.

2022. febr. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!