Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A jelenlegi emberi civilizáció...

A jelenlegi emberi civilizációnk túlélheti napjaink globális problémáit?

Figyelt kérdés
Vagy a korábbi civilizációkhoz (Akkád, Róma, prekolumbián Amerika kultúrái, stb...) hasonlóan csak idő kérdése a "Bukás"?

2022. márc. 30. 20:22
A kérdező szavazást indított:
Fennmarad
Elbukik
19 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

„Még azok a közgazdászok is, akik elvileg törődnek a fenntarthatósággal, ritkán vannak tisztában azzal, hogy pénzrendszerünk szisztematikusan ösztönöz olyan fenntarthatatlan viselkedési mintákat, amelyek végül az emberiség túlélését is veszélybe sodorhatják ezen a bolygón. […] A pénzügyi rendszer átalakítása nélkül küzdeni a fenntarthatóságért egy kudarcra ítélt, naiv elképzelés.”


Bernard Lietaer [et al.]: Pénz és fenntarthatóság

2022. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon súlyos következményei lesznek a globális problémáknak, olyan nagy megoldást már szerintem nem leszünk képesek előhúzni a kalapból, de azt, hogy teljesen eltűnne az emberiség én nem tartom valószínűnek, z biztos, hogy kevesebben leszünk mint most.
2022. ápr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jared Diamond: Összeomlás

[link]


Thomas Homer-Dixon: Környezet, ​szűkösség, erőszak

[link]

2022. ápr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!