Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A római katolikus egyház...

A római katolikus egyház hivatalainak korábbi tagjai között voltak olyanok, akik a szabadkőművességgel (bármelyik titkos páholy) is kapcsolatban álltak? Ma (is) esetleg lehetnek ilyenek?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 27. 23:22
 1/2 MDaniel98 ***** válasza:
A szabadkőművesekről sok tévhit él az emberek fejében, ugyan sok ismert ember volt és/vagy jelenleg is szabadkőműves, de ez nem olyan titkos társaság, aki át akarja venni a világhatalmat (vagy ha igen, nagyon rosszul csinálják, mert mindenki tud róla). A szabadkőművesek igazából amennyire én tudom egy intellektuális közösség, amit körülvesz egy ilyen húú, de titkos aura, és az emberek olyat is belelátnak, ami nincs ott. Én azt mondanám, hogy ma is van olyan ember a katolikus egyházban, akik a tagjai egy ilyen közösségnek.
2022. ápr. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1

Katolikus ember alatt egy egyszerű, rítushelyre járó vallásos embert értesz, vagy pedig a klérus bármely tagját?

2022. ápr. 29. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!