Idealista vagy realista?

Figyelt kérdés
Mindannyian ismerjük a mesét amikor a királykisasszony várja a herceget aki majd megmenti a sárkány karmai közül.Melyik csoportba sorolható a királykisasszony hozzáállása a dolgokhoz a realistkkhoz vagy az idealistákhoz?Nem tudom eldönteni mert tudomásom szerint az idealisták azok akik nem várnak és tesznek valamit mig a realisták úgy érzik nem tehetnek semmit a helyzetükért.De másként is hallottam már hogy a realisták a kivitelezhetőhöz tartják magukat mig az idealisták csak ábrnndoznak.Szerintem az ideakista az aki megpróbál kötelet fonni mondjuk a takaróból és kimászni a hátsóablakon és még a sárkány se venné észre.
2010. szept. 16. 17:44
 1/7 orsybaba88 ***** válasza:

realista az, aki nagyon óvatosan próbál szabadulni, mert tudja, h a sárkány szétszaggatja, ha lebukik. Mivel a királylány nem szökik el, csak várja a megmentőjét, inkább idealista.

sőt, azt is lehetne mondani, hogy naiv:)

2010. szept. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De hat az en szuleim azt hiszik hogy nem tehetnek semmit azert hogy a helyzetuk jobba vajjon es azt hiszik hogy mas emberek es tortenesek hozhatjak csak a valltozast.Ez most mi?
2010. szept. 16. 18:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid realisták. A realisták a földön élnek, csak az a baj, hogy az, hogy "kivitelezhető" az nem egy túl megfogható dolog. Ha belegondolsz, számukra a kiviteezhető valami olyasmit jelent, amit az átlagember meg tud tenni, ami nem valami rendkívüli dolog. De például nézd meg az Osho nevű embert, honnan indult és hová jutott... szerinted gyerekkorában az "kivitelezhetőnek" tűnt volna, ha azt mondja, hogy ő millók életét befolyásoló dúsgazdag vallási vezető lesz?

A realisták ragaszkodnak a "földhözragadt" dolgokhoz, és azt valósítják meg. Az idealisták -mármint azok, akik igazán hisznek benne- hisznek abban, hogy rendkívüli dolgokat tudnak megtenni és azt valósítják meg.

2010. szept. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Had oleljelek meg te vegre valaki mar erti amit mondok
2010. szept. 16. 18:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Ajanljal mar nekem olyan konyveket amit olvashatnek hasonlo temaban
2010. szept. 16. 18:19
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
De sok idealista koppan a végén, mert nem sikerült.
2010. szept. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

kedves kérdező. :)


A szüleid nem realisták szerintem, a realista felméri a helyzetet, és cselekszik, viszont idealistáknak sem mondhatóak ugye, mert hiányzik belőlek maga a túljutás eszméjébe vetett hit. Nem megbántásból, de ezekből következtetve szerintem ők olyanok, akik nem hajlandóak mélyebben elgondolkodni a történéseken, a reális tényeket felmérni...olyan nincs, hogy nem tudnak semmin változtatni, és arra fogják, hogy külső változással lehetséges csak ez, amiért ugye nem tesznek semmit, csak várnak. Szerintem ha valaki változást akar az életében, akkor saját magának kell változzon, és ez a mondat egyszerre tükrözi a realista és idealista hozzáállást is. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!