Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az emberiség azért nem alkotha...

Az emberiség azért nem alkothat tökéleteset (pl utópisztikus állam és társadalom) mert összességében maga is tökéletlen?

Figyelt kérdés

2022. máj. 6. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Mi az tökéletes?
2022. máj. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
#1-esként azért mondom, mert igazából, ha megnézzük a tökéletesség, ha hibáktól mentes, vagy inkább eltérésektől mentes anyagot akarnánk létrehozni szerintem sose sikerülne, mert egyrészt a világ nem homogén, másrészt időben változó. Szóval szerintem a "Nagy bumm" is a tökéletlenség eredménye, azaz a valóságunk része, így az sose küszöbölhető ki teljesen.
2022. máj. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MDaniel98 ***** válasza:
87%
Nem hiszem, hogy van olyan, hogy tökéletes rendszer, még a legjobban működő dolgokon is lehet javítani idővel.
2022. máj. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Valaki úgy tette fel a kérdést, hogy esedékes-e az emberré válás?

Gyulai Iván meg egy fenntarthatósági tanulmányában leírja, hogy milyen nemzetek feletti összefogásra lenne szükség, majd leírja, hogy erre az emberiség jelenleg éretlen.

2022. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

#4-es ez most is látszik sajnos :(

A problémák globálisak, közben meg a nacionalizmus még mindig felüti a fejét. Hiába vannak szövetségek, és egyezmények, ha ki lehet belőlük lépkedni.

2022. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5# én a fő problémát inkább abban látom, amiben összefog a világ, tudniillik az elavult gazdasági rendszer fenntartása. Ezt nem csak a nacionalista országok, hanem mindenki, aki hisz ebben a végtelen növekedésben fenntartani igyekszik. Úgy kéne összefognunk, hogy el bírunk távolodni attól a világképtől, amit többek között a reklámok mindennap valóságnak "etetnek az agyunkba". 4# voltam.
2022. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Alapvetően nem azért (honnan tudjuk, hogy az ember tökéletlen?).

A jelenlegi tudásunk szerint az idő és az univerzum végtelen, más szóval nyílt rendszer. Nyílt rendszerben a szélső érték (tökéletes) azt jelenti, hogy utána (az idő egy dimenzió) csak rosszabbat alkothat, ami ellentmond a fejlődés teóriájával.

Ha az idő és az univerzum zárt rendszer lenne (létezne határa), akkor lehetséges lenne a tökéletes, tudniillik, még ha feltételeztük is, hogy folyamatos a fejlődés, a határon nincs tovább. Ami ott van, az a tökéletes.

2022. máj. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Phoney ***** válasza:
Nem igazán értelmezhető, hogy az ember "tökéletlen". Az emberi élet/társadalom pont annyira annyira lehet "tökéletes", amennyire tökéletes "szoftver" (kultúra) fejlődik ki hozzá. Az emberi kultúra pedig annyira tökéletes, amennyire képes egyszerre illeszkedni az emberi természethez (azaz a Homo sapiens pszichés adottságaihoz) és az aktuális életkörülményekhez. Utoljára a kőkorszakban vagy még inkább a kora kőkorszakban lehetett "tökéletes", hiszen lényegében ez a korszak alakította ki az emberi természetet a mai formájában, a civilizált (értsd nem törzsi) élet kultúrája viszont sokkal nagyobb kihívás, valószínűleg még sehol nem fejlődött ki "tökéletes" formája. De ebből nem következik, hogy nem is fejlődhet ki, mivel ezzel mindössze úgy 9000 éve próbálkoznak emberek, és a legtöbb civilizált kultúrának ennél is jóval rövidebb múltja van.
2022. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!