Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az alapjövedelem bevezetése...

Az alapjövedelem bevezetése pozitív lépés lenne?

Figyelt kérdés

2022. máj. 23. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudni, meg soha sehol nem vezettek be.
2022. máj. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Te fizetnél valakinek csak úgy, bármiféle ellenszolgáltatás nélkül?
2022. máj. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Egy nagy pozitív lépés az államcsőd felé :D
2022. máj. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Kísérletek vannak rá, de eredményt nem sokat hallottam. A lényege, hogy minden szociális juttatást megszüntetnének, segély, munkanélküli járadék, GYES, GYED stb. Ezek összeget elosztanák per fő, alanyi jogon. Tehát, az államháztartási hiányt nem növelné. Megszűnne sok ügyintézés, kisebb állami kiadás lenne. Annyit senki nem kapna, hogy dolgoznia ne kelljen, csak kenyérre és vízre mindig futna. Aki többet akar a az élettől továbbra is munkára szorulna.

Szerintem egyelőre nem érett erre a társadalom, de a támogatói szerint a robotizáció miatt, tömegek lesznek munkanélküliek. A robotok utáni adókból tartanak fenn az alapjövedelmet.

2022. máj. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Mondjuk ha olyan olajmezőkön ülnénk, mint pl. az Arab Emirségek, akkor okés. Amúgy hogyan szándékoznánk finanszírozni? :)

2022. máj. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Én is úgy halottam, hogy ez nem úgy működne, hogy a jelenlegi szociális intézmények mellé, hanem azok helyett vezetnék be. De kb. 30 évig szerintem ezzel felesleges is foglalkozni.
2022. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 NTBS ***** válasza:
70%
Nem. Így is sokan kerülik a munkát, hátha még mondjuk havi 100000 Ft ütné a markát azért, mert van.
2022. máj. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt van némi gazdasági háttér is.

[link]

Hogy pozitív vagy negatív lenne-e, az attól (is) függ, hogy megvannak-e a feltételei.

2022. máj. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Kólauborkával ***** válasza:
79%
Szerintem orbitális baromság. Aki nem csinál semmit, mièrt kapjon valamit? A rászorulóktól nek sajnálom, de aki képes magàra dolgozni, miért kér bármit a semmièrt?
2022. máj. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az FNA olyan emberek ötlete, akik életükben nem találkoztak vagy beszélgettek olyan emberekkel, akik a klasszik "szar meló"-kat csinálják alacsony fizuért.


Ha az FNA-ból valóban meg lehet majd élni alapszinten, akkor az kész társadalmi csőd lesz, mert rengeteg ember olyan munkát végez, amit utál, és csak azért dolgozik, hogy legyen mit ennie, és legyen hol laknia. Rengeteg olyan meló van, ami egy kicsit sem motiváló, és az is mese, hogy ezek az emberek átképezhetőek olyan melóra, amit majd szeretnek. IQ 80-90-nel nem lehet olyan munkát végezni, amit valaki is szeret, és elég sok ember van ebben a kategóriában.


Ha a megélhatés alapszinten fedezhető úgy, hogy nem kell melózni, akkor ezek az emberek inkább összébb húzzák magukat egy kicsit, és nem mennek dolgozni.


Mindenki gondoljon bele, ha mondjuk szalag mellett a gyárban vagy takarítóként vagy mezőgazdasági idénymunkásként dolgozna, és az így összeszedett jövedelmének mondjuk a 70-80%-át megkapná FNA-ban. Inkább megveszi az olcsóbb sört és cigit, de nem végez el ilyen szar és lélekölő munkát, hanem inkább nézi a tévét egész nap otthon.

2022. máj. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!