Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A mongoloid és europid nagyras...

A mongoloid és europid nagyrasszt genetikailag valóban közel állnak egymáshoz?

Figyelt kérdés

Régebben a Discovery-n láttam egy olyan műsort amiben arról számoltak be hogy a 2 rasszt evolúciós szempontból genetikailag annyira közel állnak egymáshoz, hogy tudományos szempontból logikusabb lenne ha a 2 rasszt összevonva Eurázsiai nagyrassztnak neveznénk.


Azóta Google-n próbálom keresni ezt a műsort a Discovery-ról, de nem találom.



#mongoloid #europid #Nagyrasszt
2022. jún. 19. 01:48
 1/6 MDaniel98 ***** válasza:
45%
Hát nem vagyok annyira tájékozott a genetikában, de szerintem lehet benne valami, bőven lehetett keveredés közöttük, bár azt azért kétlem, hogy olyan mértékű a genetikai hasonlóság mint irod, de megcáfolni sem tudom.
2022. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, genetikailag egy PCA koordinátarendszerben ábrázolva a kelet-ázsiaiak és a nyugat-eurázsiaiak két egymástól jól elhatárolható nagyobb távolságra lévő halmazt alkotnak.
2022. jún. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy a kettes mondja, nézz utána ezeknek a genetikai távolságoknak.

Én viszont annyit tennék hozzá, hogy hiába van egy jól látható eltérés, ez valójában nagyon minimális, és esküszöm nem woke ideológiát keresztek, de tényleg alig van genetikai eltérés a két nagyrassz között. Akikkel tényleg van eltérés, azok a feketék, de valójában velük is minimális, csak a kaukázusi-ázsiai eltéréshez képest ütnek el jobban.


Plusz nem genetika, de érdekes számomra, hogy a kínai kultúra (ami a kelet ázsiai kultúrák alapja) mennyi mindenben hasonlít az európai kultúrára, pedig eléggé elkülönülve fejlődött a kettő.

2022. jún. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
6%
Ennyi erővel a majmok és az emberek is egy rassz, hiszen alig van különbség köztünk... :D
2022. jún. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
46%
igen, közel állnak. a mongolok vándorlás során sok európai nőt teherbe ejtettek. ma rengeteg magyarban van mongoloid vér. ha megfigyeled, látszanak is vonások, csak nem tudni, hogy az az
2022. júl. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem, kb. olyan messze áll az európaitól mint a negroid.


[link]


Itt részletesen olvashatsz erről.

[link]

2022. júl. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!