Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Voltak e olyan osztrák ( vagy...

Voltak e olyan osztrák ( vagy akárcsak nagy általánosságba véve ) német ellenes magyar nacionalisták a dualizmus korában akik egy magyar-szláv szövetséget akartak létrehozni a szerintük osztrák-német érdekek által dominált Monarchiával szemben ?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom ( pl ) a Függetlenségi és 48-as Pártnak voltak meglehetősen osztrák és vagy német ellenes szárnyai , viszont annak ellenére én még soha nem olvastam vagy hallottam arról hogy lettek volna olyan magyar nacionalistának nevezhető közéleti személyek , pártok , mozgalmak , stb . , a dualizmus korában akik/vagy amelyek kifejezetten pánszláv vagy csak szimplán szláv pártiak lettek volna ...


Sőt úgy tudom hogy a dualizmus korabeli Magyarországon alapvetően mindenkinek , politikai nézettől függetlenül , eléggé negatív véleménye volt a pánszlávizmusról illetve úgy általában a szlávokról ...


Tehát tulajdonképpen voltak e olyan osztrak és/vagy német ellenes magyar nacionalisták akik próbáltak szövetkezni a pánszláv mozgalommal vagy akárcsak sürgették a nem pánszláv mozgalomhoz köthető magyar-szláv szolidaritást a szerintük osztrák-német érdekek által dominált Monarchiával szemben ?



#magyar történelem #pánszlávizmus #dualizmus kora #Osztrák–Magyar Monarchia #Függetlenségi és 48-as Párt #pánszláv mozgalom
2022. júl. 9. 20:01
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
52%
A nagy számok törvénye alapján természetesen lehettek, de biztos nem volt kiterjedt egy ilyen mozgalom, különben arról már kellene valamilyen forrásnak lennie, és a magam részéről ilyennel még nem találkoztam (ami persze korántsem jelenti azt, hogy ilyen nincs is), akkoriban nem vették szerintem ilyen törekvésekkel kapcsolatban komolyan a Monarchia területén lakó szlávokat, biztosat mondani viszont én sem tudok.
2022. júl. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!